Złoty medal Mistrzostw Międzywojewódzkich

  Zawodniczka Solnego Grzybowo Hanna Arabas zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików, które rozgrywane były w miniony weekend w Łazach.
  Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szachach, to zawody dla dzieci w rocznikach 2009-2011, z województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. W tym roku rozgrywane były w Łazach koło Koszalina w dniach 20-22 września 2019r.


  Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo reprezentowało w tych zawodach troje młodych szachistów: Hanna Arabas w grupie dziewcząt oraz Wojciech Cirin i Adam Szczygielski w grupie chłopców.
  Bezkonkurencyjną w grupie dziewcząt okazała się nasza zawodniczka, która w 7 rozegranych partiach zdobyła 6,5 punktu notując 6 wygranych i jeden remis. Hania zostawiła w pokonanym polu 15 pozostałych zawodniczek startujących w tych zawodach i zdobyła złoty medal. Drugie miejsce w tej grupie zajęła Gabriela Zawadzka z KTS Kalisz, a podium uzupełniła Julia Wittch z Hetmana Koszalin.  Hania swoim doskonałym występem wypełniła pierwszą normę na I kategorię szachową.


  W grupie chłopców do rywalizacji stanęło 31 zawodników.  Bardzo dobre, dziewiąte miejsce w tych zawodach zajął nasz zawodnik Wojciech Cirin, który z dorobkiem 4,5 punktu w 9 partiach wypełnił normę na III kategorię szachową. Trzy punkty w tych zawodach zdobył nasz drugi reprezentant w tej grupie Adam Szczygielski, który uplasował się na 20 pozycji.

  Pełne wyniki zawodów:

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper