Występ Solnego w MP I ligi

    W dniach 7-15 września w Dźwirzynie w Ośrodku Gród Piastów rozgrywane były Drużynowe Mistrzostwa Polski I ligi szachowej, w których 9 miejsce zajął Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo.  Nasz zespół, który po rezygnacji  KKSz Kraków z rozgrywek w I lidze zagrał jako zdobywca 4 miejsca w ubiegłorocznej II lidze miał najniższy ranking szachowy w 10 drużynowej stawce dzielnie walczył  w każdym meczu.


    Drużyna Solnego w 9 rozegranych meczach zdobyła 4 punkty, dzięki zwycięstwu nad drużyną RPW Okucia Budowlane Łódź oraz remisom meczowym z MKSz Rybnik i SSz Gminy Pawłowice.
    Taki dorobek niestety nie pozwolił nam na utrzymanie się w I lidze, gdzie do II ligi spadają aż 3 zespoły  i za rok nasi zawodnicy będą znowu walczyli w rozgrywkach II ligi o powrót do wyższej klasy rozgrywkowej. Do bezpiecznego miejsca zabrakło  trochę szczęścia w dwóch zremisowanych meczach, gdzie nasi zawodnicy mieli przewagę na szachownicach oraz w nieznacznie przegranym meczu z UKS Hetman Częstochowa.


    Dla seniorskiej drużyny Solnego, bardzo młodej bo obok grającego trenera IM Witalisa Sapisa głównie złożonej z młodzieży liceów oraz studentów była to pierwsza i mamy nie ostatnia szansa zagrania w zawodach drużynowych o tak wysokiej randze. Swoim występem pokazali, że doskonale radzą sobie w walce z utytułowanymi szachistami o wysokich rankingach. Nasza drużyna w tych zawodach wystąpiła w składzie: Witalis Sapis, Iwo Godzwon, Maciej Wącior, Borys Tofil, Maciej Kowalski, Miłosz Rogala, Maria Gościniak, Lucyna Sapis i Tomasz Gościniak.

    © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper