Mistrzostwa Polski - Łeba 2009

W dniach 14-22 marca 2009r. w Łebie odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 12 i Puchar Polski do lat 10 w szachach klasycznych. Grano na dystansie po 1,5 h + 30 sekund za posunięcie na zawodnika. Nasz klub reprezentowało 3 zawodników w grupach do lat 10:  Julia Antolak, Dawid Włodarczyk i Maciej Wącior. Ich występu nie można zaliczyć do udanych, szczególnie końcówka turnieju gdzie w ostatnich 3 partiach nasi zawodnicy zdobyli tylko 0,5 punktu. Ostatecznie najlepszy wynik 5 pkt. zdobyła Julia i zajęła 33 miejsce na 58 startujących Maciej i  Dawid wywalczyli po 4,5 punktu zajmując odpowiednio 42 i 44 lokatę na 57 startujących zawodników. Na pochwałę zasługuje Maciej Wącior, który bardzo dobrze prezentował się w pierwszej części turnieju zdobywając normę na II kategorię szachową. Drobnym usprawiedliwieniem dla Juli i Dawida może być to, że byli o rok młodsi od kategorii wiekowej, w której startowali, a przy tak wysokim poziomie grających na  mistrzostwach, długim czasie gry i brakiem koncentracji pod koniec partii, które trwały po 2-3 godziny popełniali proste błędy,  które kosztowały ich stratę punktów. Mamy nadzieję, że za rok nasi zawodnicy, kiedy wystartują już jako 10-latkowie nabiorą doświadczenia i wypadną znacznie lepiej.