Puchar Burmistrza Gryfic dla Borysa

W niedzielę 1 marca 2009 r. w Gryficach rozegrano VII Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Gryfic. W zawodach udział wzięło aż 82 zawodników w tym ponad połowa juniorów. Duża frekwencja zaskoczyła organizatorów, ale pomimo tego turniej został przeprowadzony bardzo sprawnie. Grano na dystansie 9 rund, kojarzenie systemem szwajcarskim po 15 minut na zawodnika. W zawodach nie zabrakło także zawodników „Solnego” Grzybowo.
     Bardzo miło nam zakomunikować, że w  tak  licznej  stawce  bezapelacyjnie  zwyciężył    Borys Tofil z „Solnego” uzyskując 8,5 pkt. zdobywając puchar Bormistrza Gryfic. O dominacji Borysa świadczy  fakt,  iż  już  na  rundę przed  końcem  zawodów  mógł być  pewny  zwycięstwa. Kolejnych w  klasyfikacji zawodników wyprzedził  o  1,5 pkt.  Borys  zwyciężył  jednocześnie  w  klasyfikacji do lat 18.
     Bardzo dobrze zaprezentowali się także kolejni nasi zawodnicy.
     W klasyfikacji szachistek na „pudło” wskoczyła 9-letnia Julia Antolak która zdobyła 4,0 pkt. Szósta była nasza najmłodsza adeptka szachów Małgosia Ciesielska – 2,0 pkt. , która ledwo co skończyła 6 lat.
     W klasyfikacji do lat 12. wysokie 4 miejsce zajął Maciej Kowalski – 5,0 pkt., a szósty był Maciej Wącior -  także 5,0 pkt. Na 17, 19 i 20 miejscu zawody ukończyli Jasiu Ciesielski, Wojtek Wącior i Adaś Tofil po 3,0 pkt.