VII Międzynarodowy Noworoczny Turniej Szachowy

Trójka naszych zawodników uczestniczyła w VII Międzynarodowy Noworoczny Turniej Szachowy rozgrywanym w Koszalinie. W najsilniejszej grupie A w doborowym towarzystwie arcymistrzów i mistrzów wystąpił Borys Tofil zdobywając 5 punków w 9 partiach. Dało mu to 8 miejsce wśród 15 zawodników. Borysowa zabrakło pół punktu by włączyć się  do walki o podium. Cóż czasem tak bywa....
    W grupie B wystąpiła dwójka naszych zawodników : Maciej Kowalski i Julia Antolak. Początkowo mieli oni wystąpić w gupie C dla juniorów, ale grupa była niezbyt liczna i organizatorzy postanowili połączyć ją z turniejem B. Tak więc młodzi szachiści stoczyli pierwsze boje z starszymi, bardziej doświadczonymi i szchistami o wyższych kategoriach. Egzamin ten wypadł bardzo dobrze, gdyż nasi zawodnicy zdobyli po 4,5 punktu z 9 partii. Maciej uplasował się na 20 pozycji a Julia na 21. Startowało 36 zawodników. Ponadto Julia została sklasyfikowana jako 2 z kobiet, za co otrzyła puchar i wyróżnienie.