Solny razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Szachiści Gminnego Klubu Szachowego SOLNY po raz kolejny grali razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.  W Szkole Podstawowej w Drzonowie odbyły się zawody szachowe, które zgromadziły najlepszych zawodników z powiatu kołobrzeskiego – w sumie 34 osoby.  W kategorii open zwyciężył Jakub Gabryjałowicz – zawodnik Solnego, do 12 lat najlepszy był Maciej Kowalski , a do lat 10 Maciej Wącior (obydwaj GKSz Solny). Do lat 8 najlepszy okazał się Piotr Kossowski zawodnik OPP Neptun, najlepszą kobietą była Julia Antolak, a wśród amatorów (zawodników bez kategorii szachowej) Piotr Wącior.

Zebrane podczas zawodów wpisowe w wysokości 260 zł zostało w całości przekazane na szczytny cel WOŚP. Ponadto uczestnicy i osoby towarzyszące chętnie brali udział w innych atrakcjach zorganizowanych w tym dniu w gościnnych progach szkoły w Drzonowie. Puchary dla najlepszych oraz dyplomy i drobne upominki dla wszystkich uczestników turnieju wręczyły Panie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Drzonowie : Pelagia Staniul i Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Drzonowie – Irena Pietrzykowska. Turniej odbył się w bardzo miłej atmosferze, przy wydatnej pomocy rodziców szachistów klubu Solny. Duże brawa należą się rodzinie Państwa Królickich, którzy w komplecie: rodzice plus dzieci stanęli na starcie i zajęli wysokie miejsca. Mamy nadzieję, że za rok znowu zawitamy do Drzonowa i zagramy razem z Orkiestrą Jurka Owsiaka.