Wielobój szachowy - Julia 4 w Polsce

W dniach 2-5 sierpnia 2009r. w Koszalinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Szachach szybkich. W zawodach brało udział ponad 700 zawodników z całej Polski w tym 14 zawodników Gminnego Klubu Szachowego Solny. Doskonałe 4 miejsce w Polsce – zajęła w grupie dziewcząt do lat 10 – Julia Antolak. Do medalu zabrakło trochę szczęścia, a zważywszy na to że Julia jest rok młodsza od wyżej sklasyfikowanych  zawodniczek i za rok wystartuje w tej samej kategorii wiekowej występ jej trzeba zaliczyć do bardzo udanych. W grupie Julii startowało 50 osób. Zawodniczka Solnego w bezpośrednim pojedynku pokonała późniejsze mistrzynie i wicemistrzynie Polski : Annę Marczuk z Krakowa i Agnieszkę Dmochowska z Wrocławia, ale porażka na czas we wcześniejszej rundzie z niżej notowaną zawodniczką pozbawiła ją medalu. Zawody w Koszalinie zwane wielobojem szachowym trwały 4 dnia i tak naprawdę składały się z trzech części. Pierwsze dwa dni to zawody P30 (30 minut na partię dla zawodnika), następny dzień to rozgrywki P15 (15 minut na rozegranie partii) i na koniec zawody P5 (szachy błyskawiczne - pięć minut na partię). Dobrze w mistrzostwach zaprezentowali się też inni zawodnicy Solnego. Wyróżnić trzeba: Małgosię Ciesielską w grupie dziewcząt do lat 8, która zajęła w P5 – 8 (też jest rok młodsza od swoich przeciwniczek).  Dawid Włodarczyk w P5 zajął wysokie 10 miejsce (startowało 90 zawodników, a Dawid podobnie jak Julia ma 9 lat). W zawodach P15 miejsce 15 zdobył Maciej Wącior (w grupie startowało 90 zawodników). W P30 siedmioletni Miron Dembski zajął wysokie 15 miejsce wśród 58 startujących. Miron też był rocznikowo młodszy w swojej grupie  i za rok będzie walczył w tej samej kategorii wiekowej. W tej samej grupie Jan Ciesielski zajął miejsce 24. W grupie do lat 12 Dominika Rewers zajęła 26 miejsce na 48 startujących dziewcząt. W połowie stawki plasowali się Maciej Kowalski i Krzysztof  Królicki w najliczniej bo ponad 100 osobowej grupie chłopców do lat 12.  Jakub Gabryjałowicz w grupie do lat 14 zajął w P15 -  28 miejsce na 98 startujących, a Borys Tofil do lat 18miejsce 33.
    Podsumowując występ zawodników na mistrzostwach uznać trzeba za udany. Widać że większość z nich  nawiązuje walkę z najlepszymi w Polsce. Zważając na to że mamy bardzo młodą kadrę zawodników trzeba z optymizmem patrzeć na przyszły rok, nie zapominając oczywiście o systematycznych treningach.