Złoto i brąz naszych młodzików

W dniach 06-09.08.2009r. w Koszalinie odbyły się mistrzostwa międzywojewódzkie młodzików. Są to rozgrywki dla dzieci 9 i 10 letnich umożliwiające uzyskanie punktów w „Systemie Sportu Młodzieżowego”.
    W imprezie startowało 3 zawodników Solnego: Julia Antolak, Maciej Wącior i Dawid Włodarczyk. Julia zdobyła złoto w kategorii dziewcząt, Maciej brąz w grupie chłopców, a Dawid uplasował się na 6 miejscu. Nasi zawodnicy zdobyli dla klubu 6 punktów.
    W zawodach zorganizowanych  przez klub Hetman Politechnika Koszalińska wzięło udział 9 dziewcząt i  11 chłopców z województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Wśród młodziczek pierwsze miejsce zajęła Julia Antolak – GKSz Solny Grzybowo, przed Zuzanną Choremską – Na Pięterku Poznań i Anną Glapą – Wieniawa Leszno. W grupie chłopców tytuł mistrzowski zdobył Maciej Adamczewski z KTSz Kalisz, drugie miejsce zajął jego kolega klubowy Michał Marciniak a trzecie Maciej Wącior – Solny Grzybowo. Medale, puchary, dyplomy i nagrody dla najlepszych wręczył Prezes Zachodniopomorskiego Związku Szachowego - Marian Kanarek.