Licealiada 2009 - 4 miejsce

Bardzo nielubiane przez wszystkich sportowców czwarte miejsce zajęli uczniowie I LO w Kołobrzegu w Ogólnopolskiej Licealiadzie, czyli drużynowych mistrzostwach Polski szkół ponadgimnazjalnych. W składzie popularnego "Kopernika" wystąpiło trzech zawodników Solnego: Maria Gościniak, Borys Tofil i Marek Duszkiewicz. Skład uzupełnił zawodnik Gensa Kołobrzeg Mariusz Luty.
    Mistrzostwo Polski zdobyła drużyna ZSO Skierniewice, przed XIV LO - Wrocław i III LO Tarnów. W zawodach startowało 17 najlepszych liceów z całego kraju.

Na pocieszenie zawodnikom Solnego pozostaje fakt, że indywidualnie  złoty medal na szachownicy kobiecej zdobyła Maria z wynikiem 8,5 punktu z 9 partii, a brązowy medal na 2 szachownicy wywalczył Borys - 7 punktów.