Julia z awansem do Mistrzostw Polski 2023

    Od 3 do 12 grudnia 2022r. w Karpaczu rozgrywane były półfinały Mistrzostw Polski Kobiet w szachach klasycznych, gdzie wśród 16 startujących zawodniczek była reprezentantka Solnego Grzybowo – Julia Antolak.  Stawką imprezy był awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Kobiet, a premiowane awansem z tych zawodów były pierwsze dwie panie. Wśród nich znalazła się nasza zawodniczka arcymistrzyni Julia Antolak, która z dorobkiem 6,5 punktu z 9 partii uplasowała się na drugiej pozycji za arcymistrzynią Klaudią Kulon z klubu Wrzos Międzyborów, które zdobyła 7,5 punktu(w bezpośredni pojedynku tych zawodniczek padł remis). Podium w tych zawodach uzupełniła mistrzyni międzynarodowa Alicja Śliwicka z OPP Toruń (6 punktów), która na tą chwilę jest pierwszą zawodniczką rezerwową. Na starcie przyszłorocznych Mistrzostw Polski Kobiet, które mają odbyć się w Warszawie na przełomie kwietnia i maja 2023r. wśród 10 uprawnionych pań będzie więc reprezentantka naszego klubu, która w tym roku w Kruszwicy zawody te ukończyła tuż za podium - na miejscu 4. Gratulacje i trzymamy kciuki za dobry występ w turnieju finałowym w 2023 roku.

     

    © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper