Srebrny medal MP - Julii

  Srebrny medal Mistrzostw Polski Kobiet do lat 20 zdobyła szachistka GKSz Solny – Julia Antolak. W dniach od 23 do 30 listopada 2019 r. w Ustroniu Jaszowcu odbyły się indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 20 w szachach klasycznych. Jak już wspominaliśmy w grupie kobiet z dorobkiem 6 punktów w 9 partiach ( cztery wygrane, cztery remisy i jedna porażka) drugie miejsce zajęła zawodniczka Solnego – Mistrzyni Międzynarodowa – Julia Antolak. Tytuł wicemistrzyni Polki do lat 20 dał  Julii możliwość reprezentowania naszego kraju na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata do lat 20, które będą rozegrane w Indiach, gdyż zwyciężczyni zawodów – Anna Kubicka (SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza), jest o rok od Julii starsza - w przyszłym roku będzie miała lat 21. Zgodnie z regulaminem Mistrzostw Polski to Julia reprezentować będzie w tych zawodach Polskę.

  Julia nie będzie miała zbyt dużo czasu na odpoczynek po mistrzostwach, gdyż już w dniach 5-12 grudnia 2019 roku we Wrocławiu odbędzie się 9 edycja Memoriału Krystyny Hołuj Radzikowskiej, w ramach którego zaplanowany jest mecz szachowy kobiet  Polska – Reszta Świata, a do seniorskiej  drużyny Polek  po raz pierwszy nominację dostała nasza zawodniczka.

  W drużynie Polski wystąpą:
  Monika Soćko (KSz Hetman Katowice), Jolanta Zawadzka (KSz Polonia Wrocław), Karina Szczepkowska (KSz Stilon Gorzów Wlkp.), Joanna Majdan (Wieża Pęgów), Alicja Śliwicka (UKS OPP Toruń) oraz Julia Antolak (GKSz Solny Grzybowo).

  Drużyna reszty świata: Anna Zatonskih (USA), Meri Arabidze (Gruzja), Irina Bulmaga (Rumunia), Olga Badelka (Białoruś), Anastasia Bodnaruk (Rosja) oraz Jovanka Houska (Anglia)

  Trzymamy kciuki za dobry wytęp na Julii.  

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper