XV Festiwal Perła Bałtyku 2019

  Początek wakacji juniorzy Solnego Grzybowo rozpoczęli tradycyjnie, zgrupowaniem i  turniejem w Łazach, gdzie od 22 czerwca do 3 lipca rozgrywany był już po raz piętnasty Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Perła Bałtyku”.
  W przededniu festiwalu w dniu 22 czerwca rozegrana została Wojewódzka Olimpiada Młodzieży w szachach w grupach wiekowych do 10, 12 i 14 lat.
  W zawodach tych złoty medal w grupie dziewcząt do lat 10 z kompletem 7 zwycięstw z 7 partii zdobyła Hanna Arabas. W grupie chłopców do lat 14 piąte miejsce w tych zawodach zajął Michał Kuczyński, a dziewiąty w tej grupie był Miłosz Drzewiecki.
  W grupie chłopców do lat 10 miejsce szesnaste zajął Adam Szczygielski, a dwudziesty był Miłosz Wąsik.


  Przez kolejne dziewięć dni nasi zawodnicy: Hania Arabas, Miłosz Wąsik, Adam Szczygielski, Wojtek Cirin, Miłosz Drzewiecki, Michał Kuczyński i Miłosz Rogala uczestniczyli w 9 dniowym obozie szachowy połączonym z turniejem Perła Bałtyku. Do południa oprócz zajęć szachowych, był czas także  na sport. Rekreację i wakacyjny odpoczynek, a po południu rozgrywane były partie turniejowe.
  W turnieju D dla dzieci do lat 10 najlepiej z naszych zawodników zagrała Hania Arabas, która z dorobkiem 6 punktów zajęła piąte miejsce wśród 41 startujących zawodników. Jedenaste miejsce z wynikiem 5,5 punku w tej grupie zajął Miłosz Wąsik, dwudziesty drugi (4,5 punktu) był Wojciech Cirin, a trzydziesty piąty (3 punkty)- Adam Szczygielski.
  W turnieju B  do kategorii 1800 w którym wystąpiły 123 osoby grało dwoje naszych zawodników: Michał Kuczyński, który z dorobkiem 5,5 punktu zajął 27 miejsce oraz Miłosz Drzewiecki, który zdobył 5 punktów i zajął miejsce 49.
  W najsilniejszym turnieju A zagrał Miłosz Rogala, który z dorobkiem 4 punktów zajął 33 miejsce.
  Już niedługo kolejne wakacyjne starty naszych zawodników, którym życzymy udanych wakacji i jak najlepszych wyników.

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper