Brązowy medal Solnego w Choszcznie

    Drużyna Solnego Grzybowo zdobyła brązowy medal w V Otwartych  Drużynowe Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Szachach Szybkich, które odbyły się 30 marca 2019r. w Choszcznie.  Do sobotniej rywalizacji przystąpiło 17 czteroosobowych  drużyn, w tym dwie drużyny Solnego Grzybowo.  Pierwsza drużyna w składzie: Julia Antolak, Maciej Kowalski, Miłosz Rogala i Maria Gościniak jak już wspominaliśmy zajęła trzecie miejsce w tych zawodach. Startowała też nasza  druga drużyna, najmłodsza  w zawodach (średnia wieku zawodników poniżej 10 lat), która pojechała do Choszczna po naukę. Walcząc dzielnie udało im się zremisować jeden mecz i zdobyć pierwsze doświadczenia w walce z dorosłymi szachistami. Druga drużyna grała w składzie: Michał Kuczyński, Miłosz Wąsik, Adam Szczygielski i Konrad Konieczny.
    Po zaciętych szachowych pojedynkach najlepsza okazała się drużyna Husaria  (Stowarzyszenie Husaria Biesiekierz), na kolejnej pozycji uplasowała się reprezentacja Pałacu Młodzieży  Szczecin Solny I - (GKSz Solny Grzybowo).
    W klasyfikacji indywidualnej na szachownicy I zwyciężył Kamil Plichta (Husaria I), II miejsce zajął Radosław Świderski ( Stilon Gorzów ), a III Julia Antolak (Solny I). Na szachownicy II triumfował Rafał Szyszylo (Pałac Młodzieży I), na pozycji II uplasował się reprezentant UKSz Skoczek Choszczno Sebastian Matul, miejsce III zajął Andrzej Puksza ( Husaria I).  Zwycięzcą na III szachownicy został Jan Czuchnicki (Pałac Młodzieży I), II miejsce zajął Grzegorz Markiewicz ( Husaria I), a III Marcin Raczynski ( GM Rodos Stargard). Na ostatniej IV szachownicy czołowe miejsca zajęli: Tygran Dzhuguryan ( Husaria I), Władysław Guzdek (GM Rodos Stargard) i Tadeusz Kucharski (Husaria III).
    Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Szachowy „Skoczek” Choszczno.

    © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper