Występ naszych zawodników w Krakowie

  W dniach 27.12.2018-04.01.2019 w Krakowie odbywa się  XXIX już edycja Międzynarodowego Festiwalu Szachowego „Cracovia”. W  czterech grupach turniejowych grało łącznie ponad 500 osób z różnych zakątków świata. Dzięki grantowi  przyznanemu naszemu klubowi przez Fundację Santander, trójka naszych zawodników  pojechała do Krakowa i startował a w tym silnie obsadzonym turnieju.
  W ramach projektu Fundacji Santander  - Bank Młodych Mistrzów Sportu, troje zawodników Solnego Grzybowo, za wysokie osiągnięcia w 2018r., zostało wspartych w wyjeździe  i udziale w turnieju w Krakowie. Byli to: Julia Antolak, która zagrała  w turnieju A, Miłosz Rogala w turnieju B oraz najmłodsza zawodniczka w tym gronie Hanna Arabas, która zagrała w turnieju D.


  W najsilniejszym turnieju A,  w którym startowało 140 utytułowanych szachistów Julia Antolak, która według rankingu miała 80 numer startowy, z dorobkiem 5 punktów z 9 partii uplasowała się na 56 pozycji, a na czwartej lokacie w klasyfikacji  kobiet. Należy podkreślić, że miejsce na podium Julia przegrała punktacją dodatkową i była najlepsza z Polek startujących w turnieju – przed nią sklasyfikowano tylko Rosjankę i dwie Hinduski.


  W turnieju B (do rankingu 2100), w którym startował Miłosz Rogala występowało 121 zawodników. Nasz junior, który ze swoim rankingiem ELO 1738 na liście startowej miał pozycję 105, zdobył w tym turnieju 4 punkty i uplasował się na pozycji 74. Miłosz w tym turnieju poprawił prawie o 60 punktów swój ranking, także może uznać turniej za udany.
  Nasza 10 latka Hania Arabas zagrała w turnieju D (do lat 12), w którym zdobyła 4,5 punktów i zajęła 28 miejsce wśród 52 uczestników.


  Zawodnicy Gminnego Klubu Szachowego Solny po raz kolejny startowali w tym jednym z najbardziej prestiżowych turniejów w Polsce. Należy podkreślić, że udział w nim był dla nich nagrodą za cały ciężko przepracowany rok 2018 i start w Mistrzostwach kraju. Jednocześnie możliwość konfrontacji w tak międzynarodowym gronie pozwoliła im  na zdobycie nowych doświadczeń, które mogą okazać się pomocne w trakcie tegorocznych startów.

  strona festiwalu

  serwis turniejowy grupa A (od 2100)
  serwis turniejowy grupa B (od 1800 do 2100)
  serwis turniejowy grupa C (elo poniżej 1800)
  serwis turniejowy grupa D (dzieci do lat 12)
  serwis turniejowy grupa E (dzieci do lat 8)

   

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper