Hania z awansem do Mistrzostw Polski 2018

  Najmłodsza zawodniczka Gminnego Klubu Szachowego Solny Grzybowo 8 letnia Hanna Arabas wróciła z Mistrzostw Międzywojewódzkich w szachach z awansem do przyszłorocznych Mistrzostw Polski  w szachach klasycznych do lat 10.  W ubiegłym tygodniu w Łazach przez 7 dni rozgrywane były eliminacje do przyszłorocznych Mistrzostw Polski dla województw zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. W zawodach pod opieką  trenera klubowego Witalisa Sapisa uczestniczyło troje naszych zawodników: w grupach do lat 9: Hanna Arabas i Jakub Chudyk oraz w grupie do lat 11 – Michał Kuczyński.

  Awans do przyszłorocznych mistrzostw wywalczyła zajmując trzecia pozycję w swojej grupie Hanna Arabas i na przełomie lutego i marca zagra w Kielcach w Mistrzostwach Polski do lat 10. Hania, która w przyszłym roku będzie miała  9 lat i będzie w tych zawodach młodszą w roczniku od prawie dwóch lat trenuje w naszym klubie robiąc bardzo duże postępy. Gratulując awansu młodej zawodniczce trzeba ją zachęcić do solidnych treningów, tak aby w przyszłości mogła podtrzymać medalowe osiągnięcia jej starszych koleżanek w klubie Marii Gościniak i Julii Antolak. Bardzo blisko awansu w grupie chłopców do lat 11 był Michał Kuczyński, który zajął 5 miejsce. Niestety zgodnie z regulaminem do finału krajowego awans uzyskało tylko pierwszych 4 zawodników.

  Kolejna, ostatnia już szansa uzyskania awansu do przyszłorocznych Mistrzostw Polski będzie od 11 do 17 listopada w Jastrzębiej Górze, gdzie rozgrywane będą zawody ostatniej szansy dla grup od 10 do 14 lat oraz Półfinały Mistrzostw Polski dla grup juniorskich 16 -18 lat. Oczywiście będziemy trzymali kciuki za kolejne awanse naszych zawodników.

  Pełne wyniki:

  Serwis Turniejowy C-9

  Serwis Turniejowy C-11

  Serwis Turniejowy C-13

  Serwis Turniejowy D-9

  Serwis Turniejowy D-11

  Serwis Turniejowy D-13

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper