Miłosz i Julia z awansami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

  Dwójka naszych 13-latków Julia Nowicka i Miłosz Rogala uzyskało awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski w szachach klasycznych. W dniach 28.09 - 04.10 odbywały się w Łazach  Mistrzostwa Międzywojewódzkie  Młodzików, które były eliminacjami do Mistrzostw Polski 2016. W zawodach uczestniczyli najlepsi szachiści województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, a po 4 najlepszych zawodników z każdej grupy uzyskiwało awans.

  W grupie chłopców  do lat 13 pierwsze miejsce z wynikiem 5 punktów zajął zawodnik Solnego - Miłosz Rogala. Co warte podkreślenia nasz zawodnik w 7 rozegranych partiach nie doznał żadnej porażki, notując 3 wygrane i 4 remisy. Cieszy też fakt że Miłosz, który sporo trenuje uwierzył w swoje możliwości i pokonał całą grupę zawodników z wielkopolski, z którymi w przeszłości miał niekorzystny bilans w rozegranych partiach. Tuż za zawodnikiem Solnego uplasowali się: Jan Kukorowski (Chrobry Gniezno), Oskar Dixa (KTS Kalisz) i Jacek Miętkiewicz (Chrobry Gniezno). Cała wymieniona czwórka została tym samym finalistami przyszłorocznych Mistrzostw Polski. Niestety sztuka ta nie udała się drugiemu zawodnikowi Solnego  w tej grupie Wojtkowi Wąciorowi, który zajął 11 miejsce.
  W grupie dziewcząt do lat 13 drugie miejsce  z dorobkiem 4 punktów zajęła nasza zawodniczka Julia Nowicka. Oprócz Julii awans do przyszłorocznych mistrzostw zdobyły 3 zawodniczki z wielkopolski: Anna Roszkiewicz (UMKS Na Pięterku Poznań), Adrianna Jędras (OTSz Ostrów Wielkopolski) oraz Agata Urlich (UMKS Na Pięterku Poznań).

  Miłosz Rogala i Julia Nowicka są kolejnymi przyszłorocznymi finalistami Mistrzostw Polski, bo wcześniej awans do tej najważniejszej  w roku imprezy uzyskali:  Krzysztof Kabaciński (grupa chłopców do lat 14), Julia Antolak (dziewczęta do lat 16) oraz Kacper Karwowski (chłopcy do lat 18).

  Ostatnią szansa na uzyskanie awansu dla pozostałych naszych zawodników będzie w listopadzie br., gdzie w Szklarskiej Porębie odbędą się półfinały Mistrzostw Polski, a zarazem będzie to turniej ostatniej szansy.
  Gratulując awansu naszym zawodnikom już dziś zachęcamy ich do solidnych treningów, tak aby w marcu i kwietniu przyszłego roku zajęli jak najwyższe miejsca na zawodach rangi krajowej.  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper