Doskonały start i dwa medale szachistów Solnego w Mistrzostwach Polski w Katowicach

  Dwa medale złoty i srebrny przywiozła z Mistrzostw Polski z Katowic szachistka Solnego Grzybowo Julia Antolak, a pozostali nasi reprezentanci dzielnie walczyli o wysokie lokaty w kraju.
   Tradycyjnie na półmetku wakacji rozegrano Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. W tym roku zawody rozegrano w kolebce polskiego sportu – katowickim Spodku. Na starcie stanęła rekordowa liczba zawodników, bo aż 946 z całego kraju, a rywalizowano w 6 kategoriach wiekowych.

  Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo reprezentowało 5 zawodników: Miłosz Rogala (kategoria C-12), Julia Antolak (D-16), Maciej Wącior (C-16), oraz Maciej Kowalski i Kacper Karwowski (C-18).  Nasza jedyna szachistka zdobyła dwa medale: złoty w Szachach Błyskawicznych i srebrny w Szachach Szybkich. Należy podkreślić, że Julia trzeci rok z rzędu zdobyła złoty medal w blitzu, potwierdzając tym samym, że w tej kategorii jest najlepsza w kraju.

  Także pozostali zawodnicy Solnego odnotowali w Katowicach doskonały start. W szachach szybkich, które rozgrywane były w dniach 6-8.08.2015 r.,  Miłosz mający 61 numer startowy, na 129 zawodników zajął 65 miejsce, Maciej Wącior w niezwykle silnej grupie miał 17 numer, zajął 19 miejsce na 67 startujących.
  W grupie chłopców do lat 18 świetnie wypadł kończący starty w kategorii juniorów Maciej Kowalski, który awansował z 19 miejsca startowego, ostatecznie zajmując 15 miejsce, a Kacper zajął 39 miejsce na 77 startujących.

  Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych rozgrywano w dniach 8-9.08. br i nasi reprezentanci wypadli w nich jeszcze lepiej niż we wcześniejszych szachach szybkich. Najlepiej  zagrała wspomniana już wcześniej Julka, która po raz kolejny zdobyła tytuł Mistrzyni Polski.
   Miłosz Rogala, który po raz pierwszy brał udział w tego rodzaju zawodach miał 69 pozycję startową, a ostatecznie zajął 28 miejsce na 123 startujących chłopców – należy to uznać za olbrzymi sukces tego młodego zawodnika.

  Z kolei Maciej Wącior w swojej kategorii wiekowej miał 14 pozycję startową,  a zajął bardzo dobre 8 miejsce – stale walczył na pierwszych szachownicach, które były na żywo transmitowane w internecie oraz na olbrzymich telebimach w Spodku  i w końcówce zabrakło tylko i wyłącznie odrobiny szczęścia, by z Katowic przywieźć jeszcze jeden medal.
  W grupie chłopców do lat 18 Kacper Karwowski również do ostatniej rundy walczył o miejsce w pierwszej czwórce, niestety ostatecznie był 11 (z listy startował z miejsca 33), a Maciek Kowalski zajął  solidnie wywalczone 29 miejsce ( z listy startowej  miał 50 pozycję).

  Bardzo dobry występ wszystkich naszych zawodników w turnieju błyskawicznym zaowocował tym, że w klasyfikacji klubowej tych zawodów Solny Grzybowo zajął bardzo wysokie, bo 6 miejsce w kraju.
  Przed zawodnikami Gminnego Klubu Szachowego Solny Grzybowo w końcu czas odpoczynku. Od września czekają ich kolejne ważne starty i systematyczne treningi, eliminacje  do przyszłorocznych Mistrzostw Polski.  Julia zaś  na początku września pojedzie po raz kolejny na ligę seniorów, a następnie będzie reprezentować Polskę w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Chorwacji. 

  foto(strona organizatorów imrezy): www.mpjbis.pl  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper