Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2015

    W dniach 8-14 kwietnia 2015r. w Suwałkach odbyła się IV Ogólnopolska Olimpiady Młodzieży w sportach umysłowych Podlaskie 2015. - które są oficjalnymi Mistrzostwami Polski Juniorów  w szachach do lat 12 i 14. Wśród blisko 200 zawodników (w wieku 11-14 lat)  z całego kraju, którzy w eliminacjach międzywojewódzkich uzyskali awans do tych zawodów wystąpiła dwójka zawodników Solnego Grzybowo: Julia  Nowicka w grupie dziewcząt do lat 12 oraz Krzysztof Kabaciński w grupie chłopców do lat 12. 
    Nasi reprezentanci zagrali dobre zawody  zdobywając po 5 punktów z 9 partii, co dało im odpowiednio 16 miejsce - Julia Nowicka oraz 17 miejsce Krzysztof Kabaciński (w każdej z grup startowało po 46 zawodników). Opiekunem na zawodach był trener klubowy Solnego mistrz międzynarodowy Witalis Sapis, który obiektywnie ocenił wynik jako dobry.

    Dobrą wiadomością po tych zawodach dla Krzysztofa Kabacińskiego jest też to, że dobrą postawą uzyskał awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski. Nasz zawodnik w związku z tym, że był młodszy w roczniku (ma aktualnie 11 lat), a  zajął 5 miejsce wśród 11-latków zgodnie z regulaminem nie będzie musiał kwalifikować się do przyszłorocznych Mistrzostw - gratulacje.    foto: www.oompodlasie.pl
    © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper