VIII Turniej o „Puchar Pana Cogito”

  W sobotę 25 października 2014r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Kołobrzegu rozegrano VIII Ogólnopolski Turniej Szachowy o „Puchar Pana Cogito”.  Zawody  były poświęcone pamięci jednemu z największych polskich poetów XX wieku – Zbigniewa Herberta. Celem turnieju szachowego, obok propagowania i popularyzacji szachów, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, jest też upamiętnienie twórczości Herberta. Właśnie ten poeta jest patronem turnieju, bo ma dla szachisty przesłanie, jest symbolem myślenia, rozwijania umysłu. Zawody rozpoczęła krótka część artystyczna ku czci „Poety Poetów” przygotowana przez Wojciecha Czaplewskiego oraz jego syna Szczepana. Turniej otworzyli ze strony głównego sponsora - Urzędu Miasta Kołobrzeg –  Pani Maria Cwynar – Inspektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu, Pani Katarzyna Pechman – Dyrektor Herbertiady.  Frekwencja jak zwykle dopisała i za szachownicami zasiadło 56 zawodników , którzy grali na dystansie 9 rund po 15 minut na zawodnika.

  Turniej z 8 punktami wygrał Tobiasz Smal z UKS Szach Gryfice, który wyprzedził punktacją pomocniczą Mirosława Mielczarskiego z Hetmana Koszalin oraz Macieja Wąciora z Solnego Grzybowo.

  Najlepszą kobietą w turnieju okazała się Klara Czaplewska Hetman Koszalin, najlepszym seniorem powyżej 60 roku – Leon Bręgoszewski z Kołobrzegu

  W klasyfikacji juniorów do lat 12 wygrał Olaf Kozak – Refleks Gościno, juniorek do lat 12 – Julia Nowicka – Solny Grzybowo, juniorzy do lat 10 -  Krzysztof Kabaciński – Solny Grzybowo, juniorki do lat 10 – Jagoda Bieńko Refleks Gościno, juniorów do lat 8 Miłosz  Drzewiecki  - Refleks Gościno  a juniorek do lat 8  Aleksandra Załóg z Hetmana Koszalin .

  Zawody nie mogłyby odbyć się bez sponsorów, którymi w tym roku byli: Miasto Kołobrzeg, , Firma Almako,   oraz rodzice  Klubu Szachowego Solny – wszystkim serdecznie dziękujemy w imieniu organizatorów.

  • Pełne wyniki zawodów >>>
  • Fotogaleria >>>
  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper