Złoto i srebro Julii we Wrocławiu

  Złoty i srebrny medal z Mistrzostw Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych przywiozła juniorka Gminnego Kluby Szachowego Solny Grzybowo Julia Antolak.  Mistrzowska impreza odbywała się w Hali Stulecia we Wrocławiu w dniach 5-8 sierpnia, a udział w niej wzięło blisko 900 zawodniczek i zawodników w wieku od 8 do 18 lat.

  Przez pierwsze 2 dni  rozgrywane były zawody w szachach szybkich, gdzie czas na rozstrzygnięcie partii wynosił po 15 minut +10 sekund za każdy ruch na zawodnika.  Po  11 runach trzy zawodniczki w tym Julia uzyskały po 8,5 punku i o kolorze medali decydowała punktacja pomocnicza, którą ciut gorszą miała nasza juniorka i ostatecznie zdobyła srebrny medal.


  W kolejnych 2 dniach rozgrywane były Mistrzostwa Polski  w szachach błyskawicznych.  Grano  11 podwójnych rund systemem mecz-rewanż tempem 3min +2 sekundy za ruch. W tych zawodach najlepiej zaprezentowała się 14 letnia zawodniczka Solnego – Julia Antolak, która w 22 partiach zgromadziła 16,5 punktu i zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. O pół punktu wyprzedziła Alicję Śliwicką z Torunia i o 2 punkty Zofię Frej z Wrocławia.


  W kwietniu Julia zdobyła także złoty medal w szachach klasyczny, w Mistrzostwach rozgrywanych w Spale.
  Tak więc w tym roku ze wszystkich indywidualnych Mistrzostwach Polski w roczniku dziewcząt do lat 14 Julia wracała z medalem i ma ich na swoim koncie w tym roku trzy: dwa złote i  jeden srebrny.
  Za dobre wyniki w Mistrzostwach Polski Julia została powołanie do reprezentacji Polski Juniorów i  w miesiącu wrześniu reprezentować będzie nasz kraj w Mistrzostwach Świata, które rozegrane zostaną w Durbanie w RPA.


  We Wrocławiu w zawodach z Solnego brali także udział inni zawodnicy: Maciej Kowalski, Kacper Karwowski, Maciej i Wojciech Wącior  oraz Krzysztof Kabaciński.


  Najlepsze wyniki osiągnęli:  Krzysztof Kabaciński  - 15 miejsce w szachach błyskawicznych oraz 23 w szachach szybkich. (wśród 108 startujących zawodników)  w grupie chłopców do lat 10, Maciej Wącior był 20 w szachach szybkich oraz 21 w szachach błyskawicznych  w grupie chłopców do lat 16 (startowało 78 zawodników), Maciej Kowalski dobrze zagrał w turnieju szachów szybkich zajmując 21 miejsce w stawce 63 zawodników do lat 18.


  Pełne wyniki zawodów oraz informacje z imprezy znajdują się na stronie www.mpjbis.pl  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper