Solny najlepszy w wojewódzkiej Złotej Wieży

  Sześć zespołów z województwa zachodniopomorskiego  zrzeszonych w LZS stanęło w sobotę 26 kwietnia do „szachowej” walki o zwycięstwo w finale wojewódzkim 56 edycji Ogólnopolskiego Turniej „Złota Wieża”W zawodach zwyciężyła drużyna Solnego Grzybowo uzyskując tym samym awans do finału krajowego, który odbędzie się 8 czerwca br. na podkarpaciu.
  Zawody zorganizowane zostały w Młodzieżowym Domu Kultury w Białogardzie, a ich otwarcia dokonali min. Burmistrz Miasta Białogard Pan Krzysztof Bagiński oraz Pan Ryszard Litwińczuk – wiceprzewodniczący Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS w Szczecinie.

  Drużyna Solnego w składzie Kacper Karwowski – I szachownica (zdobywca 4 punktów), Maciej Kowalski – II szachownica (4.5punktu), Maciej Wącior  - III szachownica (4,5punktu) oraz Julia Antolak – IV szachownica (5punktów) wygrała wszystkie swoje pojedynki i pewnie zajęła samodzielnie pierwsze miejsce w zawodach.

  Nasz zespół pokonał kolejno: Refleks Gościno 4:0, Wieżę Białogard I 4:0, Hetman Koszalin 3:1, Mechanika Stargard Szczeciński 4:0 oraz  drugą drużynę Wieży Białogard 3:1 i z dorobkiem 10 punktów uplasował się na pierwszej pozycji premiowanej awansem do finału ogólnopolskiego.
  Drugie premiowane awansem miejsce zajął zespół z Koszalina, który okazał się lepszy po emocjonującej walce ze Stargardem Szczecińskim.  Pełne wyniki zawodów:

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper