Mistrzostwa Polski do lat 16 i 18 - dobry występ Maćka

  Troje naszych zawodników wystąpiło w dniach 22-30 marca 2014r, w Jastrzębiej Górze w Mistrzostwach Polski do lat 16 i 18 w szachach klasycznych. Maciej Wącior i Kacper Karwowski walczyli w grupie do lat 16, a Maciej Kowalski do lat 18tu.
  Z relacji trenera naszych zawodników Witalisa Sapisa zawody były bardzo ciężkie i stały na wyrównanym poziomie, stąd o każdy punkt było bardzo ciężko. Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się najmłodszy z nich: Maciek Wącior, który ze zdobyczą 5,5 z 9 partii punktu podzielił miejsca 5-16, ostatecznie punktacją pomocniczą sklasyfikowany na 15 pozycji. W związku z tym, że Maciej był młodszy w roczniku, a wśród 15 latków drugi zdobył awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski do lat 16.
  W tej samej grupie z dorobkiem 4,5 punktu na 21 miejscu wśrod 50 startujących zawodników zawody ukończył Kacper Karwowski.
  W grupie do lat 18 nasz zawodnik Maciej Kowalski  z dorobkiem 4,5 punktu zajął 21 miejsce wśród  47 startujących zawodników.

  Pełne wyniki zawodów:

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper