Maciej najlepszy w Trzebiatowie, Piotrek w Łobzie

  Za nami kolejne 2 turnieje szachowe z cyklu Grand Prix Wybrzeża 2014, które rozegrane zostały w Trzebiatowie i Łobzie. Miło nam przekazać, że zwycięzcami tych zawodów okazali się juniorzy Solnego Grzybowo: Maciej Wącior w Trzebiatowie i Piotr Styliński w Łobzie.

  W niedzielę, 9 marca, w trzebiatowskim Pałacu rozegrano: Turniej o Puchar Burmistrza Trzebiatowa- 4. turniej cyklu Grand Prix Wybrzeża 2014 W zawodach uczestniczyło 30. szachistów. Wygrał Maciej Wącior z Solnego Grzybowo, przed Tadeuszem Twarogielem z Wolina i Piotrem Stylińskim z Solnego Grzybowo. Wysokie siódme miejsce w turnieju zajął nasz młody 11-latek Miłosz Rogala, a 20 był Jan Ciesielski.


  Maciej Wącior (z prawej) - foto. K. Łaszewski
   
  W niedzielę 16 marca zaś  w Domu Kultury w Łobzie odbył się Memoriał Szachowy im. Gabriela Bieńkowskiego - 5. turniej cyklu Grand Prix Wybrzeża 2014, który zorganizowało miejscowe Ognisko TKKF Błyskawica.
  Walczyło 39 szachistów z regionu. Przyjechali m.in. ze Szczecina, Koszalina, Świnoujścia, Kołobrzegu, Gryfic, Choszczna, Połczyna Zdroju. W kategorii open zwyciężył Piotr Styliński z GKSz Solny Grzybowo.  Na drugiej lokacie uplasowała się Katarzyna Woniak , zawodniczka TTSz Tęcza Turek Trzecie miejsce zdobył Oskar Rosłon z UKSz Skoczek Choszczno.
  W zawodach brał udział także drugi zawodnik Solnego – Jan Ciesielski, który tak jak tydzień wcześniej w Trzebiatowie zajął 20 miejsce.


  Piotrek Styliński (drugi z lewej) - foto kurier szczeciński

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper