Występ Julii na Mistrzostwach Europy

  W dniach 28.09 do 10.10.2013r. w Budvie w Czarnogórze odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w szachach klasycznych juniorów. W grupie dziewcząt do lat 14 występowała nasza zawodniczka – brązowa medalistka tegorocznych Mistrzostw Polski - Julia Antolak, pod okiem swojego trenera Witalisa Sapisa.

  W grupie 81 zawodniczek w tej kategorii Julia zajęła 26 miejsce uzyskując 5 punktów w 9 partiach.
  Na dorobek ten złożyły się 3 wygrane partie, 4 remisy i dwie porażki. Nasza zawodniczka była rok młodsza w roczniku (aktualnie ma 13 lat i wśród 13-latek startujących w zawodach zajęła 9 miejsce) nie należała więc do faworytek zawodów. Startując z 33 numerem startowym (wg. rankingu szachowego), Julia uplasowała się o 7 pozycji powyżej podnosząc swój ranking o 18 punktów.

  Dobry w wykonaniu Julii były początek turnieju, gdzie w 4 pierwszych partiach zdobyła 3 punkty (2 wygrane i dwa remisy, w tym remis z późniejszą brązową medalistką ). Niestety środek turnieju nie był zbyt dobry w wykonaniu naszej zawodniczki, gdzie zanotowała dwie porażki znacznie spadła w klasyfikacji. Końcówka turnieju znowu była niezła: wygrana i dwa remisy, które ostatecznie uplasowały Julię na 26 miejscu.

  Julia Antolak , Witalis Sapis
  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper