Złoto Julii, brąz Maćka na Mistrzostwach Polski w Olsztynie

  Dwa medale  w Mistrzostwach Polski w szachach błyskawicznych zdobyli zawodnicy Solnego:  Julia Antolak wygrała w grupie dziewcząt do lat 14, a Maciej Wącior uplasował się na 3 miejscu w grupie chłopców do lat 14.

  W dniach 1-4 sierpnia w Hali Urania w Olsztynie odbywała się największa   w Polsce impreza juniorska,  w której udział brało blisko 800 szachistów w wieku od 8 do 18 lat – Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Wśród tej grupy w zawodach wzięło  udział 10 zawodników Solnego Grzybowo: Julia Nowicka (dziewczęta do lat 10), Krzysztof Kabaciński i Miłosz Rogala (chłopcy do lat 10), Wojciech Wącior (chłopcy do lat 12), Julia Antolak (dziewczęta do lat 14), Maciej Wącior (chłopcy do lat 14), Paula Wasilewska (dziewczęta do lat 16), Maciej Kowalski i Kacper Karwowski (chłopcy do lat 16) oraz Jakub Gabryjałowicz (chłopcy do lat 18).

  Dwoje naszych juniorów sięgnęło po medale w szachach błyskawicznych : Julia Antolak zdobyła złoto w grupie dziewcząt do lat 14 - choć jest młodsza o rok od największych rywalek walczyła dzielnie do ostatniej rundy, po której 4 zawodniczki uzyskały 15,5 punktu. Nasza zawodniczka w tej grupie miała najlepszą punktację pomocniczą i zdobyła złoto. W grupie Julii  startowało 44 zawodniczki.

  Równie wyrównany i do końca trzymający w napięciu miał przebieg turniej w grupie chłopców do lat 14, w którym po 11 rundach pierwsza trójka zawodników uzyskała po 15 punktów. Wśród nich znalazł się nasz zawodnik Maciej Wącior, który niestety miał najsłabszą punktację pomocniczą i został sklasyfikowany na 3 miejscu.  W grupie chłopców do lat 14 występowało 65 zawodników.

  Również inni nasi zawodnicy wypadli w zawodach całkiem dobrze.  Kacper Karwowski był 14 a Maciej Kowalski 17 w grupie chłopców do lat 16 w turnieju szachów szybkich. W ich kategorii wiekowej grało  80 zawodników. Krzysztof Kabaciński zajął 15 miejsce w szachach błyskawicznych w grupie chłopców do lat 10 (startowało 87 zawodników). Dwudzieste miejsce w grupie chłopców do lat 18 zajął Jakub Gabryjałowicz (startowało 48 zawodników), a 24 miejsce wśród 55 startujących zawodniczek do lat 10 w grupie dziewcząt zajęła Julia Nowicka.

  Pełne wyniki zawodów z poszczególnych grup dostępne są na stronie mistrzostw: www.mpj2013.agencja64.pl

  Wszystkim zawodnikom należą się brawa za walkę nie tylko na szachownicy, ale i z ogromnym upałem jaki panował w Olsztynie w tych dniach oraz godne reprezentowanie swoich barw. Z całą pewnością w tak doborowym towarzystwie nie przynieśli wstydu.

  Solny Grzybowo
  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper