Nasi zawodnicy na MP do lat 10

  Trójka zawodników Solnego Julia Nowicka, Krzysztof Kabaciński i Miłosz Rogala brała udział w  Szczyrku w dniach 4-11.03.2013 w Mistrzostwa Polski Młodzików  do 10 lat w szachach klasycznych.  Najlepszy wynik z naszej trójki osiągnęła Julia Nowicka, która zdobyła 5,5 punktu z 9 partii, co dało jej 16 miejsce w Polsce w 56 osobowej grupie dziewcząt do lat 10.

  W grupie chłopców Krzysztof Kabaciński zdobył 5 punktów z 9 partii zajmując 22 miejsce, a Miłosz Rogala 3 punkty był 54.

  Wszyscy zawodnicy byli debiutantami na takiej imprezie.  Duże brawa należą się zwłaszcza Julii, która pokazała duży potencjał wygrywając  kilka partii z wyżej notowanymi zawodniczkami, zajęte miejsce w debiucie  na Mistrzostwach Polski powinno cieszyć i zachęcić do dalszej pracy. Miejsce Krzysia i Miłosza mogły być znacznie lepsze, gdyby nie trema i nerwowa gra, która zdaniem trenera pozbawiła ich kilku punktów.  Mamy jednak nadzieję, że występem tym zyskali niezbędne doświadczenie i jeśli uzyskają awans za rok będzie o wiele lepiej.

  Już w ten weekend rozpoczynają się też Mistrzostwa Polski do lat 16 i 18.  W zawodach tych wystąpi także trójka zawodników z Solnego: do lat 16tu – Maciej Kowalski i Kacper Karwowski i do lat 18tu Jakub Gabryjałowicz. Trzymajmy więc kciuki za  ich dobry występ...

  Pełne wyniki zawodów na stronie Polskie Związku Szachowego >>> kliknij tu
   

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper