Maciej pierwszy, Kacper trzeci...

  Duży sukces w niedzielę 24 lutego odnotował Maciej Kowalski – 16 letni junior Gminnego Klubu Szachowego Solny Grzybowo. Wygrał w Koszalinie bardzo silnie obsadzony turniej szachowy - pierwszy z cyklu Grand Prix Pomorza 2013. Maciek z 8 zdobytymi punktami w 9 partiach okazał się najlepszym zawodnikiem niedzielnych zawodów, wyprzedzając wielu doświadczonych i utytułowanych szachistów.

  Kolejne miejsca zajęli: Michał Szczepiński z Hetmana Koszalin i Jerzy Kot z Polonii Wrocław. W zawodach wzięło udział 58 zawodników. Wysokie 6 miejsce w zawodach z dorobkiem 6,5 punku zajęła juniorka Solnego - Julia Antolak – najlepsza z Pań w turnieju. Na 26 miejscu uplasował się kolejny junior Solnego - Piotr Styliński.

  Pełne wynik zawodów:
  http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_394/final_standings&9.html

  Dzień wcześniej w sobotę w turnieju Szczecinie bardzo dobrze zaprezentował się inny zawodnik Solnego 15 latek - Kacper Karwowski, który zajął 3 miejsce w równie silnym jeśli nawet nie silniejszym  turnieju. 27 miejsce w tych zawodach zajęła nasza zawodniczka Agata Przybylska. Startowało 62 uczestników.

  zapisy i serwis turniejowy "open" >>>
  zdjęcia Gryf Szczecin>>>


  Najmłodsi zawodnicy klubu w sobotę 23 lutego grali zaś w Kołobrzegu w Grand Prix Szkół Podstawowych. Wśród 30 uczestników najlepszym okazał się nowy zawodnik w Solnym – Krzysztof Kabaciński. Wysokie miejsca zajęli też inni nasi zawodnicy: trzeci był Jan Ciesielski, czwarty Miłosz Rogala, siódmy Michał Królicki, ósma Małgorzata Ciesielska i dziesiąta Julia Nowicka.  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper