Lipcowe szachowanie

  W wakacyjny czas wielu naszych zawodników spędza biorąc udział w zawodach. Podczas, gdy "starsi" zawodnicy grali z powodzeniem w drużynowych  rozgrywkach I ligi szachowej ( o tym piszemy tu>>> ), grupa młodszych brała udział w VII MIĘDZYNARODOWYM FESTIWAL SZACHOWY "PERŁA BAŁTYKU" w Łazach.

  W zawodach najmłodszej grupy C wystąpiło 5 naszych zawodników. W tyrnieju tym udział brało 87 szachistów. Najlepiej spisał się Jan Ciesielski zajmując wysokie 5 miejsc, Maciej Makszewski był 20, Małgosia Ciesielska 41, Miłosz Rogala - 50, a Julia Nowicka 73. Dla ostatniej dwójki były to pierwsze zawody w szachach klasycznych - uczestniczyli oni też w kolonii szachowej zorganizowanej przez AKSz Hetman Koszalin i mamy nadzieję , że oprócz mile spędzonego czasu nabrali doświadczenia w zawodach.

  Pełne wyniki Perły Bałtyku dostępne są tu : >>>>>
  Strona Wakacje z szachami tu : >>>>>

  W drugiej połowie miesiąca po powrocie z ligi nasi zawodnicy brali udział w bardzo silnych turniejach w Warszawie i Gdańsku:

  W MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZACHOWY im. M.Najdorfa gr. B  -  Warszawie brało udział 135 zawodników w tym dwójka "Solniaków"- Maciej Kowalski i Agata Przybylska.

  Wynik naszych:
  Kowalski Maciej  5,5 pkt. -10 miejsce do lat 14
  Przybylska Agata 4,5 pkt - 13 miejsce w klasyfikacji kobiet

  Pełne wyniki zawodów >>>>

  W tym samym czasie rozgrywane były XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Gdańska, w których udział brało 144 zawodników. Nasz klub reprezentowała Julia Antolak, która w mocnym towarzystwie "ugrała" 5 punktów zdobywając tytuł Mistrza Gdańska do lat 12 na rok 2011 i zajmując 5 lokatę w klasyfikacji kobiet.

  Pełne wyniki zawodów >>>

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper