Wojewódzka "Złota Wieża" dla Solnego

  W dniu 16.04.2011 r. rozegrane zostały Mistrzostwa Wojewódzkie 53 Turnieju Szachowego o "Złotą Wieżę". Tym razem zawody toczyły się w murach Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie. W zawodach brało udział 7 drużyn zrzeszonych w Krajowym Zrzeszeniu Ludowych Zespołów Sportowych :GKSz Solny Grzybowo, LZS Piast Gryfino, LZS Prisani Pyrzyce, UKS Refleks Gościno, Wieża Białogard oraz nasz LZS Mechanik Stargard I i II ( 2 drużyny). Zespół Solnego reprezentowali : Borys Tofil, Marek Duszkiweicz, Jakub Gabryjałowicz i Julia Antolak.

  Miło mam donieść, że nasza drużyna wygrała wszystkie pojedynki, kończąc zawody na pierwszym miejscu z kompletem punktów meczowych  i uzyskując awans do finału krajowego.


  Solny Grzybowo pokonał kolejno:
  LZS Piast Gryfino:  3,5 – 0,5 ,
  LZS Prisani Pyrzyce:  3-1
  KS Mechanik Stargard Szczeciński II: 3-1
  Wieża Białogard:  4-0
  KS Mechanik Stargard Szczeciński I: 3-1
  UKS Refleks Gościno:  3-1


  Komplet zwycięstw zanotowała na swoim koncie, Julia Antolak, która zdobyła 6 punktów i pierwsze miejsce na 4 szachownicy.  Jakub Gabryjałowicz zdobył 5 punktów i drugie miejsce na szachownicy 3, Borys Tofil 4,5 punktu i 2 miejsce na 1 szachownicy a Marek Duszkiewicz 4 punkty i 3 miejsce na 2 szachownicy.
   Do finałów krajowych , które w tym roku odbędą się Augustowie (woj. podlaskie), awansowały 2 drużyny: GKSz Solny Grzybowo.i LZS Mechanik Stargard .  Borys Tofil
   
  Marek Duszkiewicz
   

   
  Jakub Gabryjałowicz
   

   
  Julia Antolak
   

   
  Zwycięska drużyna
   

   
  Najlepsi na szachownicach
   

   
  Pamiątkowe zdjęcie wszystkich drużyn
   

   

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper