Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych

    W dniach 21 – 24 maja 2010 r. w Karpaczu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych  w Szachach. Województwo zachodniopomorskie reprezentowała drużyna aktualnych mistrzów – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu – Julia Antolak, Dominika Rewers, Maciej Wącior, Dawid Włodarczyk (wszyscy zawodnicy Klubu GKSz Solny Grzybowo) oraz rezerwowy Dawid Gajkowski (OPP Neptun Kołobrzeg).
    Drużyna zajęła bardzo wysokie 9 miejsce w  Polsce na 34 grupy startujące. Należy nadmienić, iż  nasza drużyna była jedną z najmłodszych, co doskonale rokuje na następne lata.
    Wspaniale spisały się reprezentujące kołobrzeską czwórkę dziewczęta. Julia Antolak wygrała na trzeciej (męskiej) szachownicy 8 z 11 pojedynków i była najlepszą dziewczynką w tej stawce, natomiast Dominika Rewers zdobyła 7,5 punktów.
    Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo serdecznie gratuluje zawodnikom, rodzicom oraz trenerom i dziękuje nauczycielowi wychowania fizycznego Panu Bartoszowi Gajkowskiemu za zaangażowanie w organizację wyjazdu drużyny i doskonałą opiekę nad uczniami w Karpaczu. Ponadto dziękujemy Urzędowi Miasta w Kołobrzegu za dofinansowanie pobytu dzieci na Drużynowych Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Szachach.
    © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper