I Grand Prix Szkół Kołobrzeskich zakończone

  Po siedmiu miesiącach walki dobiegły końca pierwsze  kołobrzeskie Grand Prix Szkół Podstawowych w szachach. Miło nam zakomunikować, że zawody zostały całkowicie zdominowane przez zawodników Gminnego Klubu Szachowego Solny. W pierwszej dziesiątce zawodów uplasowało się aż 6 naszych zawodników, zajmując 4 pierwsze miejsca!
  Zwyciężył Maciej Kowalski uczeń klasy 5 Szkoły Podstawowej w Drzonowie nie dając szans nikomu z kołobrzeskich szkół. Warte podkreślenia jest to, że Maciek w zawodach szachowych występuje dopiero od roku, poczynił ogromne postępy i stał się jedną z podpór młodzików naszego klubu.  Miejsce drugie zajęła Julia Antolak także Solny uczennica klasy drugiej SP4 Kołobrzeg, która jednocześnie wygrała klasyfikację dziewcząt. Podium uzupełnił Krzysztof Królicki – Solny (mieszkaniec Grzybowa  uczeń klasy 4- SP6 Kołobrzeg). Miejsce czwarte przypadło Dawidowi Włodarczykowi (Solny  - uczeń klasy 2 SP4 – Kołobrzeg.). Miejsca 5 i 6 zajęli zawodnicy Gens Kołobrzeg Klara Czaplewska i Szymon Kęsikowski SP3 Kołobrzeg. Na miejscu 7 kolejny zawodnik Solnego uczeń klasy 3 SP4 – mieszkaniec Niekanina Maciej Wącior. W pierwszej dziesiątce  na miejscu 9 uplasowała się kolejna nasza zawodniczka Dominika Rewers – SP4 Kołobrzeg uczennica klasy 4. Wysokie 13 miejsce  zajął również nasz zawodnik uczeń pierwszej klasy SP w Dźwirzynie Jan Ciesielski.
  W zmaganiach tegorocznego Grand Prix (siedem turniejów ) udział wzięło 46 zawodników z powiatu kołobrzeskiego.
  Prowadzona była również klasyfikacja szkół. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 4 – 2611 punktów, drugie miejsce zajęła SP 3 – 1329 punktów, a trzecie Szkoła Podstawowa w Drzonowie – 703 punkty (zawodnicy: Kowalski Maciej, Kowalski Bartosz, Jureczka Mateusz, Przyżycki Paweł, Szajnowski Patryk, Boreczek Mateusz) wyprzedzając między innymi kołobrzeskie szkoły SP 6 i SP8 , SP w Dźwirzynie (zawodnicy: Jan Ciesielski i Dominik Palkij) , SP w Gościnie i SP 5 Kołobrzeg.

  Dekoracje najlepszych zawodników i szkół odbędą się 13 czerwca podczas turnieju w Ośrodku Arka Medical SPA w Kołobrzegu.

   


  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper