Majówkowe zawody

  W majowy weekend część naszych zawodników odpoczywała, inni startowali w zawodach. Pierwszego maja rozegrany został 11. Międzynarodowym Turnieju Szachowym - Gryfino Open 2009. Rozegrano tam dwa turnieje : open i open junior.
  W turnieju open rozgrywkach udział wzięło 56 szachistów z Polski i zagranicy w tym arcymistrzyni Joanna Majdan ( zajęła siódme miejsce).
  Turniej wygrał Marek Oliwa (Kominiarz Krosno Odrzańskie) przed Lechem Sopurem (niezrzeszony) i Andrzejem Maniochą (Szczecin). Na piątym miejscu uplasował się Miłosz Rudnicki z Solnego Grzybowo - wszyscy po 7 punktów. Dwa kolejne miejsca zajęli posiadacze tytułów arcymistrzowskich Grzegorz Gajewski (AZS UMCS Lublin, najwyższy ranking w turnieju 2571 pkt) oraz J. Majdan, którzy zdobyli o pół punktu mniej od najlepszej piątki, Dziesiątkę zamknął Borys Tofil z Solnego (6 pkt).


  W rozegranym równolegle turnieju Gryfino Open Junior wśród 73 uczestników miejsca dziewiąte i jedenaste zajęli Julia Antolak i Maciej Wącior z Solnego (oboje po 6 pkt). Dziewięcioletnia Julia była najwyżej sklasyfikowaną ze startujących dziewcząt. Wygrała ponadto kategorię do 10 lat przed starszym od niej o rok Maciejem .

  Dzień później w zawodach rozgrywanych w Ustroniu Morskim – w ramach obchodów dniu Ustronia, Borys Tofil zajął 2 miejsce, Julia Antolak miejsce 6, Adam  Tofil  9.  Zwyciężył doświadczony kołobrzeski szachista Leon Bręgoszewski.

  Przez majowy weekend rozgrywany był także 3 dniowy turniej w szachach klasycznych (po godzinie na zawodnika) w Kołobrzegu. W zawodach tych nasz klub reprezentował Maciej Kowalski, który zajął 3 miejsce (7 punktów w 9 rundach) wypełniając normę na II kategorię - gratulacje.
   

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper