Maria i Adrian laureatami plebiscytu sportowego

  Miło nam zakomunikować, że doskonałe wyniki dwójki szachistów Gminnego Klubu Szachowego Solny Grzybowo Marii Gościniak i Adriana Panockiego  zostały  dostrzeżone przez kibiców sportowych. W XIV Plebiscycie Gazety Kołobrzeskiej na Najlepszego Sportowca Ziemi Kołobrzeskiej znaleźli się oni wśród laureatów. Marysia zdobyła bardzo wysokie czwarte miejsce wśród najlepszych sportowców, a Adrian wyróżnienie w grupie nadziei sportowych. W minioną sobotę zawodnicy odebrali pamiątkowe statuetki, na Kołobrzeskiej Gali Sportu w Hotelu New Skanpol.

   Przypomnijmy, że w minionym roku Maria zdobyła tytuł indywidualnego Mistrza Polski w szachach klasycznych, oraz tytuł Drużynowej Mistrzyni Europy na zawodach w Węgrzech. Zajęła też 11 miejsce na Mistrzostwach Świata w Wietnamie. Adrian na Mistrzostwach Polski wywalczył medal brązowy i podobnie jak Marysia zdobył w drużynie tytuł Mistrza Europy. Oboje zawodników zdobyło też grając razem w drużynie po raz drugi z rzędu tytuł drużynowego Mistrza Polski drużyn LZS – Złota Wieża.  Bardzo cieszy fakt, że udało się naszym zawodnikom nawiązać walkę w plebiscycie z zawodnikami tak popularnych dyscyplin sportu jak piłka nożna.
  Sukces reprezentantów Solnego jest pięknym ukoronowaniem ich juniorskiej kariery, oboje bowiem ukończyli właśnie 18 lat i startować będą już w grupach seniorskich.
  Gratulujemy zawodnikom Solnego i trzymamy kciuki za nich przed jednym z ważniejszych sprawdzianów życiowych, tym razem nie sportowym – maturą, która właśnie przed nimi, gdyż oboje są uczniami ostatnich klas liceum.  
   

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper