Wakacyjne występy - podsumowanie

  Okres wakacji letnich był dla szachistów Gminnego klubu Szachowego Solny Grzybowo czasem intensywnych startów w turniejach na terenie całego kraju.
  Już pierwszego dnia kanikuł w Łazach odbyła się X Wojewódzka Olimpiada młodzieży, na której nasi zawodnicy znakomicie reprezentowali barwy Klubu. W grupie dziewcząt do lat 10 bezapelacyjnie trzeci rok z rzędu wygrała Julia Antolak. W tej samej grupie wiekowej chłopców doskonałe drugie miejsce zajął Maciej Wącior, a trzeci był Dawid Włodarczyk. Kolejne miejsca zajęli: szóste – Dominik Palkij, jedenaste – Miron Dębski, piętnaste – Jan Ciesielski, dwudzieste Wojtek Wącior. Należy dodać, ze Miron i Wojtuś byli najmłodszymi zawodnikami olimpiady. Do lat 12 w grupie dziewcząt wicemistrzostwo zdobyła Dominika Rewers. W grupie chłopców do lat 12 piąte miejsce zajął Krzysztof Królicki, siódmy był Maciej Kowalski, a Adam Tofil dwudziesty czwarty.
  21 czerwca rozpoczęła się V Mieleńska Perła Bałtyku. W tych zawodach startowali następujący zawodnicy Gminnego klubu szachowego Solny – Borys Tofil, Dominika Rewers, Julia Antolak, Kuba Gabryjałowicz, Jan i Małgosia Ciesielski oraz Maciej i Wojciech Wącior.
  W dniach 26 – 28 czerwca odbył się 51 Ogólnopolski Masowy Turniej o Złotą Wieżę. Nasza drużyna w składzie Maria Gościniak, Borys Tofil, Marek Duszkiewicz oraz Adrian Panocki zajęli doskonałe drugie miejsce na dwadzieścia sześć drużyn startujących).
  Udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów – II Liga to kolejny sukces Solniaków. Nasza drużyna tym razem w składzie: Borys Tofil, Marek Duszkiewicz, Jakub Gabryjałowicz, Agata Przybylska, Julia Antolak i Maciej Wącior zajęła dwunaste miejsce na trzydzieści trzy drużyny biorące udział w turnieju. Należy dodać, iż nasz zespół był jednym z najmłodszych, a Borys Tofil okazał się najlepszym zawodnikiem turnieju.
  Kolejnym niezwykle cennym doświadczeniem startowym okazał się udział w Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich  P – 5, P – 15, P– 30. Wystartowało w nich jedenastu zawodników Gminnego Klubu Szachowego Solny . Za niewątpliwy sukces należy uznać czwarte miejsce w turnieju P – 5 Julii Antolak i dziesiąte miejsce Dawida Włodarczyka. Najmłodszym zawodnikiem Wieloboju okazał się nasz zawodnik Marcel Gajkowski.
  W dniach 6 – 9 sierpnia w Koszalinie odbyły się Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików. Doskonałe pierwsze miejsce w grupie dziewcząt zajęła Julia Antolak, a w grupie chłopców trzeci był Maciek Wącior, a szósty Dawid Włodarczyk.
  Od 6 sierpnia dzieci grały również w XX Jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu Szachowym im. J. Kochana w Koszalinie. Turniejowi temu towarzyszyło zgrupowanie kadry województwa zachodniopomorskiego. Nasz Klub reprezentowali: Adrian Panocki, Julia Antolak, Dominika Rewers, Maciej Kowalski, Dawid Włodarczyk, Jan Ciesielski.
  Z kolei od 18 sierpnia w Polanicy Zdrój odbywał się 45 Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinstaina. Turniej ten jak co roku zgromadził najlepszych szachistów z kraju i zagranicy. Doskonale w tej grupie odnaleźli się Maciek Wącior i Julka Antolak. Nasi zawodnicy grali w grupie E i zajęli znakomite lokaty – odpowiednio trzecią i jedenastą. Obydwoje zostali obdarowani przez organizatorów okolicznościowymi dyplomami i cennymi nagrodami.
  W tym samym czasie w Kołobrzegu w X Międzynarodowym Festiwalu Szachowym brali udział inni nasi zawodnicy: Dawid Włodarczyk, Janek Ciesielski, Wojtuś Wącior, Dominik Palkij i Małgorzata Ciesielska
  Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zaczynamy nowy sezon przygotowań do najważniejszych zawodów szachowych, które czekać będą naszych szachistów w roku szkolnym. Dzieci razem kadrą trenerska czeka więc okres wytężonej pracy, który mamy nadzieję, iż zaowocuje kolejnymi sukcesami zawodników Gminnego Klubu Szachowego Solny w Grzybowie.  Maciej Wącior  - 3 miejsce na Festiwalu Szachowym w Polanicy  Julia Antolak 11 miejsce w Polanicy  Julia i Maciej w towarzystwie Pana Waldemara Świcia - trenera współpracującego z klubem i wpomagającego naszych zawodników  Festiwal Kochana w Koszalinie  - Dawid Włodarczyk pierwszy w grupie C


  Festiwal Szachowy w Kołobrzegu - Jan Ciesielski


  Festiwal Szachowy w Kołobrzegu - Dominik Palkij  Festiwal Szachowy w Kołobrzegu - Małgosia Ciesielska i Wojtek Wącior
   
  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper