Drugie miejsce Solnego II w lidze juniorów

   

  Blisko 50 zawodników  z naszego województwa gościło w sobotę Szkole Podstawowej w Drzonowie uczestnicząc w drużynowym turnieju Zachodniopomorskiej Ligi Juniorów w szachach. Naszą gminę godnie reprezentowała najmłodsza w turnieju drużyna Solnego II ( pierwsza drużyna startuje w ogólnopolskiej lidze juniorów), zajmując drugie miejsce.

  Zwyciężyła drużyna AKS „Hetman Politechnika Koszalińska II”, która wyprzedziła GKSz „SOLNY II” Grzybowo i KSz Gryf Szczecin. Dalsze miejsca zajęli: UKS „SZACH” Gryfice, KS „Mechanik” Stargard Szcz., UKSz „Skoczek” Choszczno, KS „Gryf II” Szczecin.

  Nieznaczna porażka naszej drużyny z Hetmanem Koszalin 2,5 do 3,5 dało zwycięstwo w turnieju drużynie z Koszalina.

  Drużyna składzie Jakub Gabryjałowicz, Maciej Kowalski, Maciej Wącior, Dawid Włodarczyk, Dominika Rewers i Julia Antolak odniosła w turnieju 5 zwycięstw i jedną porażkę.

  Złote medale na swoich szachownicach zdobyli: Dawid Włodarczyk IV – szachownica, Julia Antolak – VI szachownica, srebrny: Jakub Gabryjałowicz I szachownica,  a brązowe: Maciej Kowalski – II szachownica i Maciej Wącior – III szachownica.

  Kapitanem drużyny był Borys Tofil, który wspomagał swoim doświadczeniem młodszych zawodników.
  Najlepsze  zawodnicy zostali udekorowani medalami a  zwycięskie drużyny otrzymały puchary z rąk pani dyrektor SP w Drzonowie Pelagii Staniul i sędziego głównego zawodów Kazimierza Łaszewskiego z Gryfic.      

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper