Julia trzecia, Dawid szósty w Mistrzostwach Niemiec

  Już po raz kolejny Niemieckie miasteczko Sebnitz koło Drezna  gościło małych szachistów na Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Szachowych Niemiec dzieci do lat 8. Wśród uczestników po raz pierwszy wystartowała dwójka szachistów Solnego Grzybowo: Julia Antolak i Dawid Włodarczyk. Wśród 88 zawodników z Niemiec, Polski, Węgier i Rosji nasza dwójka zaprezentowała wysokie umiejętności. Julia zajęła 3 miejsce wśród dziewcząt zaś Dawid miejsce 6, przegrywając pechowo medal w ostatniej rundzie.
  Przez cały turniej nasi zawodnicy walczyli bardzo dzielnie. Szczególnie dobrze radził sobie Dawid walcząc przez cały turniej na pierwszych szachownicach zdobywając ostatecznie 6,5 punktu. W ostatniej rundzie Dawid spotkał się ze zwycięzcą turnieju Filipem Janiszewskim z KTSz Kalisz, przegrywając minimalnie. Julia zdobyła 5,5 punktu co dało jej brązowy medal w kategorii dziewcząt. Zawodniczka Solnego  walczyła bardzo dzielnie nie tylko na szachownicy, ale także z przeziębieniem które „dopadło” ją w czasie turnieju. Także i jej należą się duże brawa za osiągnięty wynik.
   
  Organizatorzy stanęli na wysokości zadania zapewniając znakomite warunki zakwaterowania, wyśmienite posiłki oraz przestronną salę gry. Codziennie dzieci dostawały biuletyn, który dla każdego szachisty jest bardzo ważny podczas przygotowań. Jedynym mankamentem podczas zawodów była zła pogoda, przez którą mało czasu było na zwiedzanie przepięknej okolicy. Na koniec zawodów organizatorzy ufundowali dla najlepszych puchary, a dla  każdego upominki.
  Młodzi zawodnicy Solnego chcą też bardzo serdecznie podziękować firmom: Elekto-Eko oraz Pro-Bud, które wsparły finansowo ich wyjazd na Mistrzostwa Niemiec. Walką do ostatniej partii oraz osiągniętymi wynikami udowodnili, że chyba warto było w nich zainwestować.

   
  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper