3 złote medale Mistrzostw Polski dla Solnego

    W dniach 27-30 lipca 2008r. w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski  - trójbój szachowy: P5 (5 minut na partię dla zawodnika), P15 (15 minut) i P30 (pół godziny dla zawodnika). Znakomicie zaprezentowała się w tej imprezie reprezentantka GKSz Solny 8 letnia Julia Antolak, która w swojej kategorii wiekowej we wszystkich trzech zawodach zajęła pierwsze miejsce zdobywając złote medale a tym samym trzy tytuły mistrzyni Polski  w szachach błyskawicznych P5 i szybkich: P15 i P30. 

     Szczególnie piękna była wygrana w turnieju P5 popularnie zwanym Blitzem, gdzie Julia wygrała wszystkie 11 partii w turnieju i z kompletem zwycięstw nie dała szans rywalkom na złoto. Warto podkreślić, że wyczynu takiego (zdobycia trzech złotych medali) dokonały tylko dwie zawodniczki z całej Polski: Julia i Klaudia Kulon – Hetman Koszalin – mistrzyni świata do lat 14. Julia swoim występem udowodniła, że ubiegłoroczny tytuł Mistrzyni Polski Przedszkolaków nie był dziełem przypadku, a zawodniczka Solnego w chwili obecnej  należy do najlepszych młodych szachistek w Polsce. W zawodach w Lublinie brało udział łącznie ponad 700 osób. W mistrzostwach w Lublinie brali też udział inni zawodnicy Solnego: Jakub Gabryjałowicz  i Maciej Kowalski w grupie chłopców do lat 12, Krzysztof Królicki i Maciej Wącior w grupie do lat 10 i Wojciech Wącior do lat 8.
    Grali oni ze zmiennym szczęściem, ale na uwagę i duże brawa zasługują występ Kuby Gabryjałowicza w zawodach P5 – 8 miejsce na 92 startujących w grupie, 27 miejsce Krzysia Królickiego w zawodach P15 – w grupie 102 osób startujących. Wyrazy uznania należą się też debiutantom na tak dużej i ciężkiej imprezie jakimi są Mistrzostwa Polski, Maciejowi Kowalskiemu, który bez respektu walczył z dużo bardziej utytułowanymi rywalami plasując się w połowie stawki. 6 letni zaś Wojciech Wącior był najmłodszym  zawodnikiem turnieju  za co został wyróżniony przez organizatorów specjalną nagrodą .     

    © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper