Awans do MP2012 Agaty i Maćka

  Dwójka naszych zawodników: Agata Przybylska i Maciej Kowalski uzyskali awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski w Szachach Klasycznych.  W Ośrodku Wczasowym „ Bałtyk” Mielno-Unieście w dniach 24.09-01.10.2011r. odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Strefy Zachodniopomorskiej i Wielkopolskiej w ramach eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów na rok 2012. Organizatorem Mistrzostw na zlecenie Zachodniopomorskiej Federacji Sportu był Zachodniopomorski Związek Szachowy z siedzibą w Koszalinie.  W mistrzostwach wzięło udział 159 zawodniczek i zawodników w tym : 101 Wielkopolska , 58 Zachodniopomorskie.

   Solny Grzybowo reprezentowało w tych zawodach 12 zawodników. W grupie dziewcząt do lat 9: Małgorzata Ciesielska i Julia Nowicka, chłopców do lat 9: Maciej Makszewski, Miłosz Rogala, Marcel Gajkowski i Michał Królicki, chłopcy do lat 11: Jan Ciesielski, chłopcy do 13: Maciej Wącior i Piotr Styliński, chłopcy do lat 15: Maciej Kowalski i Bartosz Kowalski, dziewczęta do lat 17: Agata Przybylska.

  Awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski uzyskiwało po 4 najlepszych zawodników w swoich grupach wiekowych. Sztuka ta udała się tylko naszym najstarszym zawodnikom: Agacie Przybylskiej, która był 3 w grupie dziewcząt  do lat 17 i Maciejowi Kowalskiemu - zdobywcy 4 miejsca w grupie chłopców do lat 15 - gratulacje.
  Oprócz wymienione dwójki zawodników awans do przyszłorocznych Mistrzostw zapewniony miała wcześniej trzecia reprezentantka Solnego - Julia Antolak w grupie dziewcząt do lat 11, która dzięki dobremu występowi w tegorocznych mistrzostwach  nie musiała startować w eliminacjach międzywojewódzkich.
  Tak więc na dzień dzisiejszy trzy osoby : Agata, Maciej i Julia reprezentować będą klub w indywidualnych mistrzosztwach Polski w szachach klasycznych w roku 2012r.
  Kolejną szansę na występ w przyszłorocznych można zapewnić sobie na Turnieju Ostatniej Szansy, który rozegrany zostanie na przełomie listopada i grudnia.

  Najbliżsi awansu w mieleńskich zawodach byli: Maciej Makszewski i Miłosz Rogala w grupie chłopców do lat 9, którzy zajęli odpowiedni 7 i 8 miejsce. Brawa za dobrą postawę należą się zwłaszcza 8 letniemu Miłoszowi, który zdobył na turnieju III kategorię szachową i pokazał że mimo tego, że był młodszy o rok od przeciwników jeśli na codzień pracuje nad szachami samodzielnie to można powalczyć z najlepszymi. W grupie dziewcząt do lat 9 Małgorzta Ciesielska zajęła miejsce 8, a Julia Nowicka miejsce 9. W grupie chłopców do lat 13 dobrze wypadł Maciej Wącior, który zajął 8 miejsce.


  Pełne wyniki w poszczególnych grupach oraz zdjęcia z zawodów dostępne poniżej:
  · Galeria zakończenie
  · Galeria symultana
  · Galeria rozgrywki
  · C-9
  · D-9
  · C-11
  · D-11
  · C-13
  · D-13
  · C-15
  · D-15
  · C-17
  · D-17
   

   

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper