II edycja Mistrzostw Gminy Kołobrzeg Szkół Podstawowych za nami..

Drukuj

W niedzielę 4 czerwca nadszedł czas rozstrzygnięć w cyklu turniejów o Mistrzostwo Gminy Kołobrzeg Szkół Podstawowych. W gościnnych murach Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie zawodnicy rywalizowali o laury w kategoriach klas I-III oraz IV-VIII. Na starcie zameldowało się 24 Adeptów Królewskiej Gry. Mieliśmy przyjemność gościć zawodników między innymi z Wrocławia, Gryfic, Choszczna czy Koszalina, co wpłynęło na wysoki poziom rozgrywek.

Zawody zostały rozegrane na dystansie dziewięciu rund z czasem do namysłu 12 minut na zawodnika plus 3 dodawane sekundy po każdym wykonanym posunięciu.

Pierwsze miejsce zajął Adam Orłowski reprezentujący Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Miękini, zdobywając 7,5 punktów. Warto zaznaczyć, że Adam triumfował zarówno w całym turnieju jak i rywalizacji klas I-III. Drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej ( pierwsze w klasach IV-VIII) zajął reprezentant gospodarzy Adam Szczygielski, który doskonałym finiszem (cztery zwycięstwa w czterech ostatnich partiach) pokazał, że aspiracje związane z podwyższeniem posiadanej kategorii szachowej mają solidne podstawy. Na trzecim stopniu podium ( drugie miejsce w klasach IV-VIII) zameldował się Krystian Worach. Zawodnik reprezentujący OPP Neptun Kołobrzeg wykazał się dużą regularnością, gdyż w każdym z czterech turniejów zajmował trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Miłym akcentem podczas turnieju była wizyta Wicemistrzyni Polski Kobiet  w Szachach Julii Antolak, która wręczyła puchary oraz nagrody najlepszym, a także dała się namówić na parę partii towarzyskich z uczestnikami rozgrywek.  Klasyfikacje w poszczególnych grupach przedstawiały się następująco:

Wojciech Cirin GKSz Solny Grzybowo  6/9

Cykl czterech turniejów wyłonił Medalistów Mistrzostw Gminy Kołobrzeg Szkół Podstawowych na rok szkolny 2022/2023

Mistrzem Gminy Kołobrzeg w kategorii klas IV-VIII został Wojciech Cirin, zdobywając w łącznej klasyfikacji 184 punkty. Pewna i regularna gra Wojtka pozwoliła zatriumfować w trzech turniejach cyklu, co w połączeniu z piątym miejscem w ostatnich zawodach zaowocowało najwyższym  miejscem na podium. Wicemistrzostwo Gminy Kołobrzeg padło łupem Krystiana Woracha (168 pkt) a miejsce na trzecim stopniu podium, rzutem na taśmę wywalczył Adam Szczygielski (160 pkt)

W klasach I-III bezkonkurencyjny był Piotr Werema, który jako jedyny z młodszej kategorii przekroczył barierę stu punktów w klasyfikacji ogólnej (128 pkt) Piotrek był groźny w każdej partii zarówno dla młodszych jak i starszych kolegów, dzięki czemu całkowicie zasłużenie został Mistrzem Gminy Kołobrzeg klas I-III. Wicemistrzem Gminy Kołobrzeg został Szymon Wącior (79 pkt). Bezkompromisowa gra Szymka, często do samych króli, wzbudzała podziw i zainteresowanie obserwujących zmagania i stanowi dobry prognostyk przed kolejnymi zawodami dla młodego zawodnika. Trzeci stopień podium dla Juliana Sakwy (62 pkt). Na uznanie zasługuje zajęcie tak wysokiego miejsca, mimo uczestnictwa w trzech z czterech turniejów przez zawodnika z Choszczna, co pokazuje jego duży potencjał.

Łącznie we wszystkich rozgrywkach wzięło udział ponad 70 zawodników, co jest ogromnym powodem do zadowolenia dla organizatorów. Cały cykl nie mógłby się odbyć bez sponsora tytularnego Mistrzostw firmy CoffeeDesk, która towarzyszy nam kolejny rok. Dziękujemy za zaufanie oraz pomoc w propagowaniu szachów wśród dzieci i młodzieży, co przekłada się na coraz lepsze wyniki zawodników z naszego regionu na arenie ogólnopolskiej.

Do zobaczenia podczas nowego cyklu rozgrywek w roku szkolnym 2023/2024!