Ósme miejsce Marysi w Mistrzostwach Polski do lat 8

Drukuj

Nasi najmłodsi zawodnicy Maria Mazurek oraz Piotr Werema reprezentowali klub w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych, które odbyły się w dniach 26-28 sierpnia 2022r.  w Hali Podpromie w Rzeszowie.

Oboje wywalczyli bardzo dobre wyniki: Marysia z dorobkiem 7punktów w 11 rozegranych partii zajęła 8. miejsce w Polsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich, Piotrek zaś zdobył w 11 partiach 6,5 punktu i zajął  23 miejsce wśród 78 startujących zawodników. Dla obojga z młodych zawodników Solnego był to debiut w takiej imprezie.Trzeba nadmienić także , że Piotr, który ma aktualnie 7 lat grał jako młodszy rocznik w swojej grupie wiekowej i za rok będzie mógł również grać w grupie do lat 8. Zarówno Piotr, jak i Maria, zajęli najwyższe miejsca z naszego województwa w swoich kategoriach wiekowych.