Julia czwartą szachistką w Polsce

  Bardzo przez sportowców  nie lubiane – czwarte miejsce zajęła szachistka Solnego Grzybowo  - Julia Antolak w indywidualnych Mistrzostwach Polski w szachach klasycznych. Zawody odbyły się w dniach 8-17 maja 2022r. w Kruszwicy.  Na ich starcie stanęło 10 najlepszych kobiet w kraju, które uzyskały do nich awans w 2022r. Przez dziewięć dni panie rywalizowały ze sobą w pojedynkach w systemie kołowym (każdy z każdym). Julia w tym turnieju według aktualnego rankingu rozstawiona była z szóstym numerem startowym.
  Po dziewięciu dniach rywalizacji zawodniczka Solnego z dorobkiem 5,5 punktu (tyle samo co zdobywczyni brązowego medalu) ukończyła zawody na czwartym.  O kolejności na 3-4 miejscu zadecydowała liczba zwycięstw w zawodach, których Julia miała 3, a Maria Malicka  z Warszawy - 4 i to ona została brązową medalistką.  Jak już wspominaliśmy Julia w tych zawodach odnotowała  trzy wygrane, sześć remisów oraz jedną porażkę.  Mistrzostwa dość nieoczekiwanie z dorobkiem 7 punktów wygrała pochodząca z Suwałk – 20 letnia Michalina Rudzińska, która rozegrała bardzo dobre zawody i pokonała wiele utytułowanych i wyżej notowanych zawodniczek. Michalina w całym turnieju odnotowała tylko jedną porażkę – w partii z naszą reprezentantką Julią Antolak.
  Był to trzeci występ Julii w „dorosłych” mistrzostwach kraju kobiet. W roku 2020 w Ostrowie Wielkopolskim zajęła w swoim debiucie 10 miejsce, w roku 2021 w Bydgoszczy zajęła 8 miejsce, a w bieżącym roku w Kruszwicy „otarła” się o podium. Gratulujemy dobrego występu i mamy nadzieję, że w kolejnych latach Julia zdobędzie w tych zawodach medale.

  Foto: Krzysztof Szeląg/Szachowe Co Nieco - Facebook

  Foto: Polski Związek Szachowy - Facebook

  Foto: Polski Związek Szachowy - Facebook

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper