Szachowy Puchar Wójta pozostał w Grzybowie...

  Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości szachiści świętowali w Centrum Sportów Wodnych w Dźwirzynie na turnieju szachowym o Puchar Wójta Gminy Kołobrzeg  - Włodzimierza Popiołka.

  Zawody, które rozegrane zostały w dwóch grupach: Open oraz dla dzieci do lat 10 zgromadziły na starcie 48 zawodników z wielu miejscowości województwa zachodniopomorskiego.

  Uroczystego otwarcia zawodów w imieniu Pana Wójta dokonała jego zastępca Pani Katarzyna Janicka-Golonka, która powitała szachistów w nowym dla nich miejscu, wyrażając nadzieję że turnieje szachowe w Centrum Sportów Wodnych będą odbywały się częściej.

  Podczas trwania zawodów odwiedziło nas także dwoje radnych Gminy Kołobrzeg: Pan Krzysztof Filipowicz, który ufundował  dodatkową nagrodę dla zwycięzcy w turnieju oraz Pan Tomasz Czechowicz.

  Wszystkim uczestnikom bardzo podobało się miejsce rozgrywania zawodów, gdzie byli po raz pierwszy i jak obiecywali nie po raz ostatni.. Organizatorów – Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo cieszy zaś najbardziej to, że na starcie turnieju dla dzieci do lat 10 pojawiło się aż 15 zawodniczek i zawodników, dla większości  których były to pierwsze zawody szachowe w życiu.

  W ocenie uczestników zawodów był to bardzo mile spędzony czas w Dźwirzynie, co bardzo cieszy organizatorów, a ze sportowego obowiązku informujemy, że  w turnieju Open pierwsze miejsce zajęła reprezentantka Solnego Grzybowo – Julia Antolak przed Arkadiuszem Korbalem – Gryf Szczecin i Ryszardem Sokołowskim – Hetman Koszalin.
  Pełne wyniki grupy open:
  http://www.chessarbiter.com/turnieje/…/ti_4059/results.html…

  W grupie dzieci do lat 10 najlepszy był Adam Nitkowski z Grzybowa, reprezentujący barwy OPP Kołobrzeg , przed Adamem Wites – Gryf Szczecin i Mają Kamieniecką – Hetman Koszalin, miejsce czwarte i piąte zajęli zawodniczy Solnego Grzybowo: Igor Gościniak i Konrad Konieczny
  Pełne wyniki grupy do lat 10:
  http://www.chessarbiter.com/turnieje/…/ti_4092/results.html…

  Na koniec organizatorzy zawodów chcieliby bardzo podziękować za pomoc w organizacji turnieju naszym partnerom w tym przedsięwzięciu: Gminie Kołobrzeg, Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Dźwirzynie oraz wszystkim osobom prywatnym zaangażowanym w sprawne przeprowadzenie zawodów.

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper