Julia arcymistrzynią szachową

  Szachistka Solnego Julia  Antolak  podczas rozgrywek Szachowej Bundesligi Kobiet  uzyskała trzecią i ostatnią wymaganą normę do uzyskania najwyższego kobiecego tytułu szachowego – arcymistrzyni (WGM)
  Tak więc nasza zawodniczka  po zatwierdzeniu tych norm przez Międzynarodową Federację Szachową (FIDE) na najbliższym kongresie  będzie 21 w historii Polskich Szachów arcymistrzynią.
  W miniony weekend w Baden-Baden rozgrywany był ostatni zjazd najsilniejszej kobiecej ligi na świecie. W trzech ostatnich rozegranych przez Julię meczach dwa razy wygrała i uzyskała jeden remis.  Właśnie po tym remisie z byłą Mistrzynią Świata  i tegoroczną zdobywczynią Pucharu Świata - Alexandrą Kosteniuk, jedną z najsilniejszych rosyjskich szachistek Julia mogła świętować zdobycie tytułu arcymistrzyni.
  Tak jak wspominaliśmy tylko 20 kobiet w historii Polskich szachów ma tytuły arcymistrzyni.  Co ciekawe Julia mająca aktualnie 21- latka będzie taki tytuł miała jako 21 kobieta w Polsce, co z całą pewnością jest jej sporym sukcesem w jej wieloletniej przygodzie z szachami.

  Zespół TuRa Harksheide, której barwy reprezentowały w tym roku nasze dwie zawodniczki Julia Antolak i Maria Gościniak zajął w 12 zespołowej  lidze 7 miejsce zapewniając sobie pozostanie w gronie najlepszych na kolejny sezon. Julia dla drużyny zdobyła 8 punktów w 11 partiach, Marysia zaś dołożyła do dorobku drużyny 2 punkty.

  foto: Eberhard Schabel

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper