XVII Międzynarodowy Festiwal Perła Bałtyku

  6 lipca 2021r. zakończył się XVII Międzynarodowy Festiwal Perła Bałtyku rozgrywany w Ośrodku Wczasowym Bryza w Łazach. Turniej oceniany jako jeden z największych w Europie. W głównych rozgrywkach festiwalowych uczestniczyło ponad 400 zawodników z Polski, Czech, Ukrainy, Białorusi i Niemiec, a w turniejach towarzyszących ponad 500 zawodników. 50 osób wypełniło normy na kategorie szachowe, a wśród nich te najważniejsze na Arcymistrza i Mistrza Międzynarodowego.
  W Turnieju z normą na Mistrza Międzynarodowego wygrał Łukasz Nowak (KS Laura Chylice) przed Petro Golubka z Ukrainy razem po 7 pkt. Łukasz Nowak wypełnił normę na Mistrza Międzynarodowego, a Julia Antolak z Solnego Grzybowo wypełniła normę na Arcymistrzynię.
   
  W zawodach w Łazach brali też udział inni zawodnicy Solnego, którzy byli tam na obozie szachowym pod okiem trenera klubowego Witalisa Sapisa.
   
  W turnieju open grał Miłosz Rogala, a w turnieju B: Michał Kuczyński, Miłosz Drzewiecki, Adam Szczygielski i Piotr Staszczyk.  W turnieju szachów błyskawicznych uczestniczył też Maciej Wącior,  a w symultanie szachowej z aktualną Mistrzynią Polski Klaudią Kulon zagrał Wojtek Cirin.
   
  Przez 9 dni obozu nasi zawodnicy uczestniczyli do południa w szkoleniach szachowy, zaś później rozgrywali swoje partie szachowe. Wyjazd naszych młodych szachistów dofinansowany był ze środków Gminy Kołobrzeg oraz programu MSiT -  Klub 2021.
   

   

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper