Julia złotą medalistką Akademickich Mistrzostw Świata

  Aktualizacja:  Na oficjalnej stronie Międzynarodowej Federacji Szachowej (czytaj tu) pojawiły się skorygowane wyniki po kontroli fair play. Mistrzynią Świata została Julia Antolak.

  Nasza zawodniczka Julia Antolak  została Akademicką Mistrzynią Świata w szachach szybkich online.  Szachistka Solnego wygrała swoją grupę eliminacyjną, a w ścisłym finale rozegranym pomiędzy 6 najlepszymi zdobyła 4 punktu w 5 partiach.

  W zawodach wystartowało 884 studentek i studentów z całego świata. W eliminacjach, które odbyły się w ubiegłą sobotę i niedzielę podzieleni oni zostali na sześć grup, z których do ścisłego finału awans uzyskiwali najlepszy  zawodnik i zawodniczka. Julia wygrała rywalizację w swojej grupie i uzyskała prawo gry w ścisłym finale.

  W czwartkowym turnieju finałowym zagrało sześć najlepszych studentek z każdej z grupy. Julia była jedną Polką w tym gronie. Oprócz niej grały utytułowane zawodniczki z Chin, Indii, Ukrainy, Armenii i Białorusi. Nasza szachistka wygrała 4 mecze, jeden przegrała.

   

   foto: W. Zawadzki

  Klasyfikacja końcowa  :

  1. WIM Julia Antolak (POL ) - 4

  2. WGM Anna Sargsyan (ARM ) - 3½

  3. IM Olga Badelka (BLR ) - 2½

  4. WFM Shengxin Zhao ( CHN ) - 1½

  5. WIM Isha Sharma (IND ) - 1½

  6. IM Iulija Osmak (UKR ) - 0.

   

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper