Szachowy weekend w Koszalinie.

  W miniony  weekend  w Koszalinie szachiści  podsumowali rok 2018 dwoma imprezami szachowymi, które zgromadziły na starcie 100 osób. W sobotę 15 grudnia odbył się  Wojewódzki Finał Akcji "Szachiści Grają dla Polonii",  w którym zagrało 44 dzieci. W niedzielę 16 grudnia odbył się turniej na 25-lecie Klubu Szachowego HETMAN Koszalin, w którym zagrało 56 osób.


  W sobotę 15 grudnia odbył się  Wojewódzki Finał Akcji "Szachiści Grają dla Polonii",  jest to akcja charytatywna w której szachiści przekazują wpisowe  oraz inne pozyskane środków finansowych na rzecz zaproszenia polskich dzieci (lub Polonii) mieszkających poza granicami naszego państwa na obóz szkoleniowo- wypoczynkowy „Wakacje z Szachami 2019”.
  W turnieju grało 44 dzieci w tym 6 osobowa grupa najmłodszych zawodników Solnego Grzybowo.


  Najlepiej z naszych juniorów  wypadł Michał Kuczyński, który zajął 9 miejsce a jednocześnie wygrał klasyfikację do lat 12. Tuż za nim na miejscu 10 uplasowała się Hanna Arabas (druga w grupie do lat 9).  Miejsce 17 zajął Adam Szczygielski ( czwarty w klasyfikacji do lat 8). Tuż za Adamem na miejscu 18 zawody zakończył Wojciech Cirin ( trzeci do lat 9). Na miejscu 21 uplasował się Miłosz Drzewiecki, a na 29 pozycji zawody zakończył Miłosz Wąsik.


  W niedzielę 16 grudnia odbył się turniej na 25-lecie Klubu Szachowego HETMAN Koszalin, w którym zagrało 56 osób, w tym troje zawodników Solnego. W turnieju aż 4 osoby zdobyły po 7 pkt i podzielili miejsca 1-4. Dzięki punktacji pomocniczej zwyciężył Mirosław Mielczarski (KSz Hetman Koszalin), drugie miejsce Filip Łuczak (KSz Hetman Koszalin), trzecie miejsce Julia Antolak (GKSz Solny Grzybowo), a czwarte Rafał Szyszyło (KSz Pod Wieżą Szczecin).
  Najlepszą kobietą został Julia Antolak. Wśród seniorów zwyciężył Leon Bręgoszewski (UKS OPP Kołobrzeg). w klasyfikacji juniorów wygrali do lat 10 Franciszek Bochniak (KSz Hetman Koszalin), a do lat 12 Nikola Grzesik (KSz Hetman Koszalin). W grupach rankingowych do 1400 wygrał Tomasz Wirkus (Bytów), a do 1600 Paweł Kossowski (KSz Gryf Szczecin)
  Z okazji jubileuszu 25-lecia  klubu Hetman Koszalin szachiści zostali poczęstowani ogromnym tortem, a wszyscy zgodnie życzyli Koszalińskiem klubowi następnych 25 lat z takimi sukcesami jak do tej pory.

  foto organizatorów: Hetman Koszalin

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper