Czwarte miejsce Solnego w II lidze

    Czwarte miejsce wśród trzydziestu siedmiu zespołów w Drużynowych Mistrzostwach Polski II ligi szachowej zajęła drużyna GKSz Polferries Solny Grzybowo. Zawody rozgrywane były w dniach 1-9.09.2018r. w Jastrzębiej Górze.  Drużyna Solnego, która do startu w zawodach przystąpiła  z 11 numerem startowym nie należała do faworytów tych rozgrywek, a swoją postawą stała się rewelacją tego turnieju. Szczególnie udany był początek zawodów,  w którym nasz zespół zwyciężył w 6 meczach i po sześciu dniach zawodów był samodzielnym liderem. Solny pokonał kolejno: KSz "Skoczek" Siedlce, KS Korona Zakrzewo, UKS 21 Podlesie Katowice, MKS "Sandecja" Nowy Sącz, Klub Sportowy Laura Chylice oraz GKSz Hetman Pilzno. W siódmy dniu zawodów nasz klub uległ minimalnie rozstawionemu z pierwszym numerem startowym KSz Hetman Płock 2,5 do 3,5. Runda ósma to niestety dość pechowa porażka UKS Smecz Konin również w stosunku 2,5 do 3,5 punktu. W ostatniej rundzie los zetknął nas z  bardzo silną drużyną VOTUM SA Polonia Wrocław. W tym meczu nasi zawodnicy osiągnęli remis 3:3. Ostatecznie drużyna Solnego z dorobkiem 13 punktów meczowych zajęła tak jak już wspominaliśmy bardzo nie lubiane przez sportowców miejsce tuż za podium. Nasz zespół zdobył tyle samo punktów co drugi KSz Hetman Płock,  i trzeci Klub Sportowy Laura Chylice, a o kolejności zadecydowały tzw. „małe punkty”, których zespół Solnego miał o 1,5 pkt. mniej od pozostałych drużyn.

    Patrząc obiektywnie czwarte miejsce Solnego jest bardzo dobrym wynikiem naszego zespołu biorąc pod uwagę rankingi naszych zawodników, ale na pewno zawodnicy mają pewien niedosyt po bardzo dobrym początku turnieju i dość pechowej siódmej i ósmej rundzie. Nas jednak  bardzo cieszy to i jesteśmy z tego bardzo dumni, że drużyna Solnego jako  młody (średnia wieku nie licząc trenera to 24 lata) i perspektywiczny zespół złożony z samych naszych wychowanków, w większości mieszkańców gminnych miejscowości min. Grzybowa, Drzonowa, Niekanina, Obrotów oraz  Kołobrzegu.

     Nasi młodzi zawodnicy w większości aktualni studenci pokazali, że bez żadnych kompleksów można walczyć i pokonać zespoły z dużych miast. Drużyna Solnego wystąpił w tych zawodach  w składzie: Witalis Sapis (trener i kapitan drużyny), Julia Antolak, Maria Gościniak, Kacper Karwowski, Miłosz Rudnicki, Maciej Wącior, Maciej Kowalski ,Tomasz Gościniak zawodnikami rezerwowymi byli: Bartłomiej Gościniak i Miłosz Rogala. Ekipa Solnego, która zajęła 4 miejsce w rozgrywkach jest pierwszym rezerwowym zespołem do awansu do I ligi, a jak pokazały doświadczenia lat poprzednich, gdzie przed jej rozgrywkami z tej ligi wycofywały się  uprawnione tam do gry zespoły, jest duża szansa, że za rok zagramy o poziom wyżej…

    Na koniec chcielibyśmy bardzo podziękować naszym partnerom, dzięki którym zespół mógł wystąpić w tych rozgrywkach. Przede wszystkim Gminie Kołobrzeg i firmie Polferries, której marka dołączyła do nazwy naszej drużyny na czas trwania tych zwodów  oraz innym, którzy chcieli zachować anonimowość..


    © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper