Zgrupowanie naszych zawodników w Dąbkach

    Drugi rok z rzędu nasi zawodnicy wraz z trenerem Witalisem Sapisem brali udział w zgrupowaniu w Dąbkach. Oprócz codziennych treningów szachowych i nie tylko szachowych brali udział w rozgrywanym  tam już po raz XVIII turnieju: Mistrzostwach Szkół Podstawowych. Najlepiej z naszych zawodników wypadła w grupie klas 1-2 Hanna Arabas, która zdobyła 6 punktów z 9 parii i zajęła siódme miejsce w grupie open będąc jednocześnie drugą w klasyfikacji dziewcząt.  W tej samej grupie  Miłosz Wąsik zdobył 4,5 punktu, co pozwoliło mu na uplasowanie się na 27 miejscu. Miłosz wypełnił też w tym turnieju normę na IV kategorię szachową.  Nasz kolejny zawodnik w tej grupie: Adam Szczygielski z dorobkiem 4 punktów zajął 33 miejsce. W grupie startowało 49 zawodników.
    W 40 osobowej grupie klas 5-6 Miłosz Drzewiecki zdobył 5,5 punktu i uplasował się na 14 miejscu, zaś Michał Kuczyński z 4,5 punktami zajął miejsce 18. Wyjazd do Dąbek i udział w zgrupowaniu w dniach 20-29.08.2018r. był możliwy dzięki dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki z programu Klub oraz dotacji z Urzędu Gminy Kołobrzeg. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i doświadczenie młodych zawodników zaowocuje ich dobrymi występami w zbliżających się eliminacjach do przyszłorocznych Mistrzostw Polski.


    pełne wynik zawodów:

     

    © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper