Błyskawiczne srebro Julii

Drukuj

We wrocławskiej Hali Stulecia w dniach 10-12 sierpnia 2018r. zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych! W trzydniowych zmaganiach zagrało prawie 1000 zawodników, wśród nich pięcioro juniorów Solnego Grzybowo: Julia Antolak w grupie dziewcząt do lat 18, Hanna Arabas w grupie dziewcząt do lat 10, Adam Szczygielski – chłopcy do lat 8, Michał Kuczyński – chłopcy do lat 12 oraz Krzysztof Kabaciński – chłopcy do lat 14.

W piątek i sobotę zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich w kategoriach wiekowych do 8, 10, 12, 14, 16, 18 lat! Uczestnicy we wszystkich grupach wiekowych rozegrali po 11 rund, granych tempem 15 minut + 10 sekund na posunięcie na zawodnika. W niedzielę zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych w tych samych kategoriach wiekowych co w szachach szybkich. Zawodnicy “blitza” rozegrali na dystansie 13 rund, granych tempem 3 minuty + 2 sekundy na zawodnika.

Srebrny medal w grupie dziewcząt do lat 18 w szachach błyskawicznych z dorobkiem 10,5 punktu zdobyła Julia Antolak . Nasza zawodniczka miała tyle samo punktów co zwyciężczyni zawodów Oliwia Kiołbasa, ale o kolorach medalu zadecydowała punktacja pomocnicza, którą o 1 punkt lepszy miała zawodniczka z Białegostoku i to ona została mistrzynią kraju. W szachach szybkich Julia zajęła zaś 5 miejsce zdobywając 7 punktów.
Dla Julii  występ w tych mistrzostwach   był ostatnim w jej juniorskiej karierze, podczas której  w wieku od 7 do 18 lat zdobyła łącznie dla naszego klubu  21 medali Mistrzostw Polski.
Dobrze też zagrała Hania Arabas, która z dorobkiem 6 punktów w szachach szybkich  oraz 6,5 w szachach błyskawicznych  uplasowała się na  w obu konkurencjach na 30 miejscu wśród 71 startujących w jej grupie zawodniczek. W grupie chłopców do lat 14 Krzysztof Kabaciński zdobył w szachach szybkich 6 punktów (46 miejsce), a w błyskawicznych 7 punktów (40 miejsce). W grupie startowało  126 zawodników. Wśród chłopców do lat 12 Michał Kuczyński zarówno w szachach szybkich jak i błyskawicznych zdobył po 5 punktów, co wśród 130 startujących zawodników pozwoliło na zajęcie miejsca 83 i 93. Grający po raz pierwszy  w takich zawodach  Adam Szczygielski z dorobkiem 4 punktów  w  szachach szybkich oraz 5,5 w błyskawicznych co dało mu 83 i 75 miejsce wśród 99 startujących zawodników.