Krzysztof wygrywa turniej B w Łazach

  Dziewięciu juniorów Solnego wraz z trenem mistrzem międzynarodowym Witalisem Sapisem brało udział w XIV Międzynarodowym Festiwalu Szachowym Perła Bałtyku w Łazach, który był rozgrywany w dniach od 24 czerwca do 3 lipca 2018r.
  Zawodnicy Solnego grali w trzech grupach turniejowych – open A, grupie B – dla zawodników do rankingu 1600 oraz grupie D – dla dzieci do lat 10.
  Z dużym sukcesem w grupie B zawody zakończył nasz zawodnik – 14 letni Krzysztof Kabaciński, który zajął pierwsze miejsce, wśród 114 startujących w tej grupie szachistów. Junior Solnego zdobył w 9 partiach 7,5 punktu ( 6 wygranych oraz 3 remisy). Krzysztof wypełnił również normę na I kategorię szachową – gratulacje.


  W najsilniej obsadzonym turniej A, w którym startowało 55 zawodników siódme miejsce zajął Maciej Wącior, który zdobył 6 punktów. Dobrze w tej silnej grupie zaprezentował się nasz 15-latek Miłosz Rogala, który z dorobkiem 4 punktów zajął 36 miejsce (na liście startowej rozstawiony był z numerem 46) . Miłosz w tych zawodach dodatkowo zyskał ponad 70 punktów na rankingu, więc zawody może uznać za udane.


  W grupie do lat 10, w której występowało 62 dzieci najlepiej z naszych zawodników wypadła Hanna Arabas, która z dorobkiem 5 punktów zajęła 20 miejsce. Hania po dobrym starcie, gdzie zajmowała czołowe miejsce w turnieju,  miała lekki kryzys w środku turnieju, gdzie przytrafiły się jej trzy  pechowe porażki. Pod koniec turnieju odzyskała swoją właściwą formę,  ale nie zdołała już nadrobić strat. Trzech naszych kolejnych zawodników w tej grupie startowali w taki turnieju po raz pierwszy i  pojechali tam po naukę. Dobrze zagrał Miłosz Wąsik, który zdobył 4,5 punku i zajął 36 miejsce. Jakub Chudyki i Adam Szczygielski obaj z z  dorobkiem 3,5 punktu zajęli odpowiednio 49 i 52 miejsce w tych zawodach.

  Pełne wyniki zawodów:

  Grupa A – zawodnicy posiadający ranking FIDE powyżej 1600

  Grupa B – zawodnicy posiadający ranking FIDE do 1600 oraz zawodnicy bez rankingu ELO 

  Grupa C – seniorzy od 50 lat (rocznik 1968 i starsi)

  Grupa D – dzieci do lat 10 (rocznik 2008 i młodsze)

   

   

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper